Ņem vērā! ⟩ Sinoptiķi prognozē, kad gaidāmi sliktākie braukšanas apstākļi sniega un apledojuma dēļ

FOTO: Shutterstock

Tuvākajās diennaktīs Latvijā gaidāms gan sals, gan sniegs, tādēļ ceļi brīžiem kļūs slideni, liecina sinoptiķu prognozes.

Apledojuma veidošanās atsevišķās vietās iespējama, sākot ar svētdienas vakaru. Pirmdienas rītā visā Latvijā gaidāms sals, bet laiks būs sauss un tādēļ apledojums, visticamāk, būs tikai dažos ceļu posmos.

"Latvijas Valsts ceļi" atgādina, ka šādos apstākļos apledojums jeb tā dēvētais "melnais ledus" visbiežāk veidojas uz tiltiem, ceļu pārvadiem un posmos, kas iet cauri mežainam apvidum vai gar ūdenstilpēm.

Pirmdien dienas gaitā daudzviet Kurzemē un Vidzemē uzsnigs, lokāli gaidāma intensīva snigšana, ceļi vietām kļūs sniegoti un slideni.

Naktī uz otrdienu dažviet Vidzemē snigs, bet nakts otrajā pusē no valsts rietumiem ieradīsies plaša nokrišņu zona, galvenokārt gaidāms sniegs. Līdz ar to otrdienas rītā jau valsts lielākajā daļā ceļi kļūs slideni.

Otrdien dienas laikā snigšana turpināsies valsts austrumu novados, citviet sniegs nokusīs.

Nedēļas vidū sniegs nokusīs visā valstī, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +4..+9 grādiem. Tomēr, debesīm skaidrojoties, diennakts tumšajā laikā uz ceļiem var veidoties apledojums.

Vairāk sniega, iespējams, būs novembra izskaņā un decembra sākumā.