Jauna informācija par pedofilijā apsūdzētā Džefrija Epsteina apstākļiem cietumā pirms pašnāvības

Džefrijs Epsteins.

FOTO: Reuters/ScanPix

Bēdīgi slavenais Džefrijs Epsteins pirms savas nāves vairākas nedēļas centies ieskaidrot cietuma personālam, ka viņš nemēģināšot nonāvēties, vēstī laikraksts "The New York Times".

Laikraksts to secinājis, analizējot vairāk nekā 2000 lappušu lielu ziņojumu, ko redakcija ieguva, apsūdzot Federālo cietumu biroju pēc tam, kad amatpersonas mēģināja noraidīt žurnālistu pieprasījumu pēc informācijas.

Dokumentos rakstīts, ka pēc pirmā pašnāvības mēģinājuma, ko bēdīgi slavenais miljardieris centies pastrādāt 2019. gada jūlijā, viņš skaidrojis, ka jūtoties labi un vairs nemēģinās sev padarīt galu.

Pēc šā pašnāvības mēģinājuma Epsteins tika iekļauts cietuma pašnāvnieku novērošanas programmā. Viņš amatpersonām skaidrojis, ka viņam ir "brīnišķīga dzīve" un viņš vairs nekad neapsvērs domas par pašnāvību.

Saskaņā ar dokumentiem viņš cietuma psihologam teicis: "Man nav intereses sevi nogalināt." Tāpat pedofilijā apsūdzētais Epsteins vairākkārt uzsvēris, ka viņam ir ļoti daudz kas, kā dēļ ir vērts dzīvot.

Epsteins nomira, pakaroties 2019. gada 10. augustā, un medicīnas eksperts to atzina par pašnāvību. Viņš tobrīd netika uzraudzīts kā potenciāls pašnāvnieks.

Tajā laikā Epsteinam tika izvirzītas federālās apsūdzības par nepilngadīgo seksuālo tirdzniecību un pedofiliju.

Viņš savu vainu apsūdzībās neatzina.

Portāls "Apollo.lv" jau vēstīja, ka ASV finansists Džefrijs Epsteins 2019. gada jūlijā tika aizturēts saistībā ar apsūdzībām pedofilijā.

Viņš apsūdzēts plaša pedofilijas tīkla uzturēšanā - pats esot seksuāli izmantojis desmitiem nepilngadīgu meiteņu (jaunākās - 14 gadus vecas) un pēc tam licis viņām vervēt jaunas upures.

Epsteina pašnāvība sekoja dienu pēc tam, kad tiesas publicētajos dokumentos minētas jaunas detaļas par viņa noziegumiem. Kāda upure pastāstījusi, ka Epsteinam pietuvināti cilvēki viņai likuši stāties seksuālās attiecībās ar vismaz sešiem prominentiem vīriešiem.

ASV ģenerālprokurors Viljams Bars 2019. gada 11. augustā paziņoja, ka cietumā, kurā pedofilijā apsūdzētais Džefrijs Epsteins izdarījis pašnāvību, novērojamas "nopietnas nepilnības".

No amata tika atcelti divi cietumsargi un vēlāk arī ASV cietumu biroja vadītājs. Cietumsargiem novembrī tika izvirzīta apsūdzība par ieslodzījuma vietas iekšējo dokumentu falsificēšanu

Epsteina skandālā izskanējuši arī vairāku prominentu un ietekmīgu vīriešu vārdi, tai skaitā Lielbritānijas princis Endrū, ASV eksprezidents Bils Klintons un citi. Princis Endrū apsūdzības noliedzis.

Apsūdzības, kuru dēļ Epsteins nonāca aiz restēm, attiecas uz 2002. un 2005. gadā pastrādātiem noziegumiem. No pienācīga soda viņš reiz jau izbēga - 2008. gadā atzīstot vainu divos štata likumdošanas pārkāpumos saistībā ar prostitūciju un izciešot 13 mēnešu sodu, viņš izvairījās no prāvas federālajā tiesā.

Epsteinam nācās reģistrēties kā dzimumnoziedzniekam un izmaksāt kompensācijas upuriem. Neskatoties uz to, viņš turpināja grozīties ASV sabiedrības augstajās aprindās.

Aktuālākās ziņas