Kamaniņu braucējs Aparjods triumfē Nāciju kausa sacensībās

Kristers Aparjods
Kristers Aparjods Foto: Mareks Gaļonovskis/FotoMan.lv

Latvijas kamaniņu sportists Kristers Aparjods piektdien Sočos Nāciju kausa sacensībās izcīnīja pirmo vietu, bet Riks Kristens Rozītis ieņēma piekto vietu, sieviešu konkurencē Sigita Bērziņa ierindojās 12.pozīcijā.

Braucienā labāko rezultātu uzrādīja Aparjods, kurš trasi veica 51,615 sekundēs, kā arī bija ātrākais startā - 4,639 sekundes.

Savukārt Rozītis kvalifikācijas braucienā ierindojās piektajā vietā, Aparjodam piekāpjoties 0,414 sekundes un uzrādot vien 17. labāko starta laiku.

Nāciju kausa sacensībās vīriešu konkurencē otrajā vietā ierindojās Krievijas sportists Pāvels Repilovs, kurš Aparjodam piekāpās 0,264 sekundes, bet trešo vietu ieņēma austrietis Jonass Millers, zaudējot 0,379 sekundes.

Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēja Sigita Bērziņa, savukārt Ulla Zirne Nāciju kausā piedalījās bez iespējas kvalificēties pamatsacensībām.

Bērziņa, kura veica trasi 50,728 sekundēs, ierindojās 12.vietā, uzvarētājai Krievijas sportistei Jekaterinai Katņikovai piekāpjoties 0,999 sekundes.

Otro vietu izcīnīja itāliete Andrea Votere, kura Katņikovai zaudēja 0,386 sekundes, bet Krievijas pārstāve Viktorija Demčenko, kura ierindojās trešajā vietā, bija par 0,448 sekundēm lēnāka.

Zirne, lai gan uzrādīja desmito labāko laiku, zaudējot 0,855 sekundes, Pasaules kausa posmam nekvalificējās.

Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē pamatsacensībām kvalificējās 17 Nāciju kausa ātrākie sportisti.

Vīriešu konkurencē startēja 37 sportisti, bet sieviešu konkurencē sacentās 41 sportiste.

Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos. Stiprāko grupa – 12 dāmas, 15 vīri un 12 divvietīgās ekipāžas.

Nāciju kauss ir kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa posmam, kas norisināsies šajā pašā trasē sestdien un svētdien.

2014.gada olimpisko spēļu trasē Sočos norisināsies divi Pasaules kausa posmi pēc kārtas.