Pirmdien vietām gaidāms sniegputenis, veidosies 20 centimetru bieza sniega kārta

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas austrumu un centrālajā daļā pirmdien, 29. novembrī, gaidāma ilgstoša snigšana, pastiprināsies vējš un sāksies putenis, bet Latgales dienvidos sniegu nomainīs lietus, prognozē sinoptiķi.

Sagaidāms, ka centrālajos novados snigšana mitēsies otrdienas priekšpusdienā, austrumu novados - pēcpusdienā. Daudzviet Zemgalē, Vidzemē un Latgalē izveidosies 10-20 centimetrus (cm) bieza sniega kārta, bet vēja ietekmē tā būs nevienmērīga.

Dienvidaustrumu novados uz koku zariem un vadiem gaidāms slapja sniega nogulums. Kupenu dēļ atsevišķi mazākas nozīmes autoceļu posmi Latvijas austrumu un centrālajā daļā var kļūt neizbraucami. Spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra oranžais brīdinājums par ļoti stipru sniegu.

Vismazāk snigs Kurzemē; Liepājā un Ventspilī gaidāmi tikai nelieli un īslaicīgi nokrišņi.

Pamazām pieaugs ziemeļaustrumu vēja ātrums, stiprākais vējš gaidāms otrdienas naktī un priekšpusdienā - tad ziemeļu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 13-18 metrus sekundē, piekrastē pat 22 metrus sekundē.

Gaisa temperatūra pirmdien būs +2..-3 grādi, vakarā Vidzemē līdz -5 grādiem.

Rīgā tuvākajā diennaktī gaidāms ilgstošs sniegputenis, sniega segas vidējais biezums otrdien var pārsniegt 10 cm, veidosies dziļākas kupenas, jo būtiski pastiprināsies vējš - otrdien naktī un no rīta ziemeļu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās pieaugs līdz 20-22 metriem sekundē. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, pirmdienas vakarā tā noslīdēs līdz -3 grādiem.

Tuvākajā diennaktī liels ciklons no dienvidiem virzīsies uz ziemeļiem, šķērsojot Ukrainu un Baltkrieviju un pieņemoties spēkā. Atmosfēras spiediens Latvijā pazemināsies; pirmdienas rītā tas ir 997-1002 hektopaskāli jūras līmenī.