Pētnieks: Pēc koronavīrusa jaunā paveida atklāšanas cilvēkiem jāskrien vakcinēties

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Arif_biswas/Shutterstock

Pēc Covid-19 jaunā omikron varianta parādīšanās cilvēkiem vēl vairāk vajadzētu domāt par savu veselību un vakcinēšanos pret koronavīrusu, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš pirmdien, 29. novembrī, sacīja raidījumā "Rīta panorāma".

Pēc viņa teiktā, nesen iznākusi publikācija labi rāda – lai arī dažādie vīrusa varianti spēj izvairīties no vakcinācijas vai pārslimošanas radītās imūnās atbildes, tomēr aizsardzība kopumā ir ļoti laba, it īpaši, ja runā par smagu saslimšanu.

"Es domāju, ka tieši otrādi - šāda jaunā varianta atklāšanai cilvēkiem vēl vairāk vajadzētu likt domāt par savu veselību un skriet vakcinēties, lai aizsargātu sevi. Kā tas ir redzams ar to pašu delta variantu - tas strādā," skaidroja Kloviņš.

49

Viņš norādīja - ja omikron variants izrādīsies lipīgāks par pašlaik dominējošo delta variantu, tad šis Covid-19 vīrusa paveids, visticamāk, nonāks arī Latvijā.

Kloviņš atzina, ka divas nopietnākās lietas, kas likušas satraukties par omikronu, ir straujā Covid-19 paveida izplatība Āfrikas dienvidos.

"Līdzīga vīrusa izplatība ir bijusi novērota arī citiem vīrusa variantiem, kas pēc tam nav izrādījušies tik bīstami.

Bet šeit vēl papildus nāk tas fakts, ka vīrusā ir atklāts neticami liels skaits mutāciju," sacīja Kloviņš.

49

Patlaban dažādās pasaules laboratorijās tiek veikti pētījumi, lai noskaidrotu, vai tie cilvēki, kas iepriekš slimojuši ar Covid-19 vai vakcinējušies, spēj neitralizēt jauno vīrusa paveidu. Pirmie dati par to varētu būt jau šajā nedēļā, sacīja pētnieks.

Viņš sacīja, ka Latvijā turpinās darbs pie vīrusa izplatības uzraudzības, kā arī citiem aspektiem, kas saistīti ar Covid-19.

Aktuālākās ziņas