Ņem vērā! ⟩ Stiprās snigšanas dēļ valsts austrumos iespējami elektroapgādes traucējumi

Elektrības līnija ziemā. Ilustratīvs attēls

FOTO: Shutterstock

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozēm šodien valsts teritoriju, īpaši austrumu daļu, sasniegs stipra snigšana, tostarp arī sasalstošs lietus, kas var radīt elektroapgādes traucējumus.

AS "Sadales tīkls" speciālisti nepieciešamības gadījumā ir gatavi novērst bojājumus elektrotīklā, iespējami drīz atjaunojot elektroenerģijas piegādi klientiem. Sniegputeņa laikā uzņēmums aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem gaisvadu elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, kā arī laikus sagatavoties iespējamiem elektroenerģijas padeves pārtraukumiem.

Atbilstoši LVMĢC prognozēm Latgalē sniega sega dienas gaitā var palielināties pat par 10 centimetriem, savukārt vakarā austrumu rajonos tiek prognozēts arī sasalstošs lietus, kura ietekmē uz ceļiem, vadiem un koku zariem var veidoties apledojums. Spēcīga snigšana valsts teritoriju var sasniegt arī turpmākajās dienās.

"Sadales tīkls" brīdina, ka sniega svara un apledojuma rezultātā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā.

Redzot bīstamu situāciju, piemēram, pārtrūkušus elektrības vadus vai vados iekritušu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst (ir risks saņemt nāvējošu elektriskās strāvas triecienu), bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112!

Iedzīvotāji aicināti arī savu iespēju robežās sagatavoties iespējamiem elektroapgādes pārrāvumiem, sarūpējot kabatas lukturus un uzlādējot ikdienā izmantojamās elektroierīces.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi "Sadales tīkls" mājaslapā pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem.

Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Aktuālākās ziņas