Covid-19 ⟩ Čehijā apstiprināts pirmais inficēšanās gadījums ar jauno Dienvidāfrikas variantu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Vladimka production/Shutterstock

Čehijā reģistrēts pirmais Covid-19 jaunā Dienvidāfrikas jeb omikron varianta gadījums, pirmdien, 29. novembrī, pavēstīja Liberecas pilsētas slimnīca, ziņo aģentūra ČTK.

Slimnīca konsultējusies ar nacionālo references laboratoriju un ekspertiem no Zinātņu akadēmijas.

Jaunais paveids konstatēts sievietei, kura caur Dienvidāfriku atgriezusies no ceļojuma Namībijā.

Jaunais paveids līdz šim konstatēts vairākās Eiropas valstīs, tostarp Dānijā, Nīderlandē, Vācijā, Lielbritānijā, Portugālē un Itālijā.

Kā ziņots, Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki ceturtdien pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Dienvidāfrikā, kas ir Covid-19 vissmagāk skartā Āfrikas valsts, vienā dienā reģistrēto jauno infekcijas gadījumu skaits kopš mēneša sākuma ir desmitkāršojies, pieaugot no 106 līdz apmēram 1200.

Reaģējot uz šo ziņu, daudzas valstis, tostarp arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir apturējušas lidojumus no Āfrikas dienvidvalstīm.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta jeb Indijas variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15.burts - omikrons.

Aktuālākās ziņas