Lielbritānijā visi pilngadīgie iedzīvotāji varēs saņemt balstvakcīnu pret Covid-19

FOTO: AFP / Scanpix

Visiem pilngadīgajiem Lielbritānijas iedzīvotājiem būs iespēja saņemt balstvakcīnu pret Covid-19, pirmdien nolēma valdības zinātnisko padomnieku komiteja.

"Mēs rekomendējam balstvakcīnu programmu paplašināt pieaugušajiem no 18 līdz 39 gadiem," sacīja Apvienotās vakcinācijas un imunizācijas komitejas pārstāvis Vejs Šeņs Lims.

Pašlaik Lielbritānijā sešus mēnešus pēc pamata vakcinācijas kursa pabeigšanas balstvakcīnu var saņemt vismaz 40 gadu vecumu sasniegušie iedzīvotāji.

Tāpat komiteja rekomendēja vakcīnas otro devu saņemt pusaudžiem vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Lēmums pieņemts saistībā ar bažām par vīrusa omikrona paveida izplatīšanos.

Lielbritānijas veselības ministrs Sadžids Džavids apstiprinājis balstvakcīnas nodrošināšanu visiem pilngadīgajiem valsts iedzīvotājiem.

Pirms tam Lielbritānijas valdība paziņoja, ka nekavējoties ir jāreaģē uz jaunā vīrusa paveida, kurš pirmo reizi tika konstatēts Dienvidāfrikā, izplatību.

Kopš pagājušās nedēļas Lielbritānija noteikusi iebraukšanas aizliegumu no desmit Āfrikas valstīm, tostarp Dienvidāfrikas republikas, tādējādi mēģinot kontrolēt jaunā vīrusa paveida izplatību.

Tāpat Lielbritānijā ir atjaunota obligāta testēšana visiem valstī iebraukušajiem cilvēkiem un sejas masku nēsāšana veikalos un sabiedriskajā transportā Anglijā, kā arī kontaktpersonu pašizolācija.

Veselības ministrs pirmdien informēja Lielbritānijas parlamentu, ka seši saslimšanas gadījumi ar jauno Covid-19 vīrusa paveidu atklāti Skotijā, bet vēl pieci gadījumu konstatēti Anglijā.

Lielbritānija pašlaik vada G7 valstu grupu un pirmdien sasauca tās veselības ministru ārkārtas sanāksmi.

Kopīgā paziņojumā ministri norādīja, ka omikrona paveids ir ļoti lipīgs un ir "steidzami jāreaģē".

Kā ziņots, Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki ceturtdien pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Dienvidāfrikā, kas ir Covid-19 vissmagāk skartā Āfrikas valsts, vienā dienā reģistrēto jauno infekcijas gadījumu skaits kopš mēneša sākuma ir desmitkāršojies, pieaugot no 106 līdz apmēram 1200.

Reaģējot uz šo ziņu, daudzas valstis, arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir apturējušas lidojumus no Āfrikas dienvidvalstīm.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta jeb Indijas variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15.burts - omikrons.

Aktuālākās ziņas