Pavļuts paziņo, ka vakcinācijas sertifikātam varētu tikt noteikts derīguma termiņš

Veselības ministrs Daniels Pavļuts.

FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Covid-19 sākotnējās vakcinācijas jeb pirmo divu vakcīnu sertifikātam varētu tikt noteikts derīguma termiņš, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Ministrs pauda, ka vairākas Eiropas Savienības valstis jau ir noteikušas sertifikātiem derīguma termiņi, tāpēc, visticamāk, ka tas notiks arī Latvijā. Pavļuts domā, ka šis termiņš varētu būt deviņi mēneši pēc otrās vakcīnas.

"Līdz ar to sertifikātam būs gala termiņš. Lai šo sertifikātu pagarinātu, būs nepieciešama balstvakcinācija," teica Pavļuts.

Tāpat veselības ministrs sacīja, ka kopā ar Tieslietu ministriju būs jāanalizē citu valstu lēmumi par obligāto vakcināciju. Piemēram, Austrija šādu lēmumu jau ir pieņēmusi, arī Vācija gatavojas noteikt obligāto vakcināciju senioriem.

Pavļuts sacīja, ka iepriekš valdībā apspriesta iecere par šādu pienākumu vecāka gadagājuma cilvēkiem, taču juridisku apsvērumu dēļ ideja tika noraidīta. Pēc izvērtēšanas Pavļuts neizslēdz varbūtību, ka tādu ceļu Latvija varētu iet un noteikt obligātu vakcināciju.

Tāpat ministrs norādīja, ka plāno atkārtoti piedāvāt obligātus Covid-19 testus ieceļotājiem Latvijā, kas bija iecerēts jaunā omikrona paveida dēļ un par ko šonedēļ nespēja vienoties valdība.

Aktuālākās ziņas