Omikron variants ⟩ PVO nav saņēmusi informāciju par nāves gadījumiem

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Nhemz, Shutterstock

Līdz šim Pasaules Veselības organizācija (PVO) nav saņēmusi informāciju par nāves gadījumiem saistībā ar Covid-19 jauno paveidu omikron, piektdien, 3. decembrī, paziņoja PVO.

PVO informēja, ka apkopo pierādījumus par koronavīrusa jauno paveidu, kura izplatību valstis visā pasaulē cenšas ierobežot.

Arvien vairāk pasaules valstīs ar Covid-19 inficētājiem tiek atklāts omikrona paveids, tomēr līdz šim Apvienoto Nāciju Organizācijas veselības aģentūrā informācija par omikrona paveida izraisītiem nāves gadījumiem nav saņemta.

"Pagaidām neesmu redzējis ziņojumus par nāves gadījumiem, kas saistīti ar omikron paveidu," PVO preses pārstāvis Kristians Lindmeiers sacīja žurnālistiem Ženēvā.

3

"Mēs apkopojam visus pierādījumus, un, turpinot to darīt, mēs atklāsim arvien jaunus pierādījumus," viņš piebilda.

PVO pārstāvis paskaidroja, ka arvien vairāk valstu testē cilvēkus, meklējot tieši omikrona paveida Covid-19, tādējādi tiks atklāti jauni inficēšanās gadījumi, iegūta plašāka informācija, un, "cerams, ka nē, bet droši vien būs arī mirušie".

Kā ziņots, DĀR zinātnieki pagājušajā ceturtdienā pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15. burts - omikrons.

Aktuālākās ziņas