Sv, 27.11.2022.

Veic ceturtdien iebrukušo griestu plašāku apsekošanu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

Precizēts
LETA
Veic ceturtdien iebrukušo griestu plašāku apsekošanu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Būvdarbi pie Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas
Būvdarbi pie Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas Foto: Jānis Škapars/TVNET

Piektdien, 3. decembrī, Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā tiek veikta ceturtdien iebrukušo griestu plašāka apsekošana, informēja dzelzceļa projekta "Rail Baltica" Rīgas Centrālās stacijas mezgla būvnieku pilnsabiedrības "BeReRix" pārstāvji.

Šobrīd objektā tiek veikta plašāka notikuma vietas apsekošana un, pamatojoties uz izpētes rezultātiem, būvuzraugi pieņems lēmumu par B tuneļa atvēršanu publiskai lietošanai.

Būvdarbi "Rail Baltica" centrālā mezgla būvlaukumā turpinās. Pilnsabiedrība "BeReRix" norāda, ka ceturtdienas negadījums notika lokālā vietā, kas neietekmē stacijas ēkas konstrukcijas, funkcionalitāti un drošību. "BeReRix" būvinženieri izvērtē negadījuma pamatcēloņus, lai pieņemtu tālākus lēmumus.

Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija piektdien, 3. decembrī, turpina apkalpot pasažierus ierastajā režīmā. Pasažieru piekļuve stacijas ēkai un vilcienu platformām tiek nodrošināta no Stacijas laukuma puses un dienvidu pusē caur A tuneli.

Piesardzības dēļ B tunelis pasažieriem un uzņēmumiem, kuri tajā īstenoja komercdarbību, pagaidām ir slēgts.

Jau ziņots, ka stacijā ceturtdien vienā no tuneļiem kādai kafejnīcai iegruvis griestu fragments, un no ēkas evakuēti aptuveni 100 cilvēki. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) izsaukums saņemts plkst. 14.22. Incidents noticis stacijas ēku kompleksa B tunelī.

Pēc VUGD rīcībā esošās informācijas viens cilvēks pēc incidenta vērsies pie mediķiem.

"BeReRix" drošības vadītājs Džoels Silva aģentūrai LETA norādīja, ka ap plkst.14 Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ēkā tirdzniecības kioska palīgtelpās ir bojāti griesti. Sākotnējais novērtējums liecina, ka iebrukums ir noticis, būvtehnikai braucot pāri apslēptai un nekur nedokumentētai ventilācijas vai līdzīgai šahtai.

"Ņemot vērā, ka būvdarbi rada mazāku slodzi, nekā pirms tam šajā vietā izvietotās dzelzceļa sliedes ar vilcienu kustību, negadījuma iemesli tiek rūpīgi analizēti, lai pieņemtu lēmumu par turpmāku rīcību. "BeReRix" prioritāte ir drošība objektā un teritorijas norobežošana," pauda Silva.

Pilnsabiedrībā "BeReRix" apvienojušies Beļģijas būvniecības uzņēmums "Besix Group", Latvijas būvnieks "Rere būve" un Itālijas būvnieks "Rizzani de Eccher" ar mērķi īstenot projekta "Rail Baltica" nozīmīgu daļu - Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa projektēšanu un pārbūvi, jaunu Eiropas platuma sliežu un dzelzceļa tilta pār Daugavu, uzbēruma un pieguļošās infrastruktūras projektēšanu un būvniecību.

Kā ziņots, "Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būtu gatava satiksmei 2026.gadā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu