VIDEO ⟩ Viltus investīciju platformas un krāpšana. ASV aizturēts Latvijas valstspiederīgais
Papildināts

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Izpildot Amerikas Savienoto valstu tiesiskās palīdzības lūgumu, Valsts policija šā gada 1. decembrī par krāpšanām aizturēja Latvijas valstspiederīgo. Šī persona kopā ar līdzdalībniekiem bija veikusi krāpnieciskas darbības, izveidojot viltus investīciju platformas. Izdošanas nolūkā tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, vēstī Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

ASV veic izmeklēšanu lietā pret Latvijas valstspiederīgo par viņa līdzdalību noziegumos, kas saistīti ar krāpšanu elektroniskajā vidē un krāpšanu ar vērtspapīriem, laika posmā no 2017. gada novembra līdz 2019. gada jūlijam.

Latvijas valstspiederīgais kopā ar citām personām bija izveidojis vismaz divus krāpnieciskus monētu piedāvājumus "ICO" (Initial Coin Offerings), it kā piedāvājot digitālos marķierus, radījis virkni krāpniecisku investīciju platformu, maldinot iedzīvotājus un solot garantētu ikdienas peļņu no digitālo aktīvu vai kriptovalūtu tirdzniecības.

Latvijas valstspiederīgais, izmantojot segvārdus, vairākās valstīs izveidoja un kontrolēja korporatīvas struktūras un uzturēja mākoņglabātuves kontu. Digitālie maki, kas saistīti ar šīm krāpnieciskajām struktūrām, ir identificēti. Konstatēts, ka šajos makos ir saņemti 7 miljoni ASV dolāru.

Kratīšanas laikā personas dzīvesvietā ir atrasti un izņemti daudzi elektroniskie informācijas nesēji, dokumenti, kuriem ir pierādījumu nozīme krimināllietā.

Pēc izdošanas lūguma saņemšanas, Latvijas Valsts policijas Starptautiskās sadarbības pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes likumsargi šo personu 1. decembrī aizturēja. 3. decembrī izdošanas nolūkā tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Kā liecina informācija ASV Vērtspapīru un biržu komisijas mājaslapā, Latvijas valstspiederīgais, pret kuru ASV Vērtspapīru un biržu komisija piektdien izvirzīja apsūdzību par vismaz 7 miljonu ASV dolāru izkrāpšanu no simtiem privāto investoru, ir kāds Ivars Auziņš.

Saskaņā ar civilsūdzību, kas iesniegta Ņujorkas austrumu apgabala ASV apgabaltiesā, Auziņš apkrāpa gan ASV, gan ārvalstu investorus.

"TV3 Ziņas" šovakar vēstīja, ka Auziņš arestēts 1.decembrī un viņam konfiscētas divas ekskluzīvas automašīnas un 100 000 eiro skaidrā naudā.

Vīrieša izmantotā shēma bija daļa no "Denaro" afēras, krāpnieciskas vairāku valūtu debetkaršu platformas, kas darbojās no 2018.gada janvāra līdz 2018.gada martam. Viņš nepatiesi apgalvoja, ka "Denaro" ļauj lietotājiem glabāt savus digitālos līdzekļus drošā digitālajā makā un pēc tam tos iztērēt. Kad simtiem investoru ieguldīja savu naudu, tā tika nozagta.

Video: Raidījuma "TV3 Ziņas" sižets

Aktuālākās ziņas