Sniega dēļ Rīgā kavējas daļa sabiedriskā transporta

Sniegs Rīgā

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Sniega dēļ Rīgā sabiedriskais transports patlaban kavējas piecas līdz desmit minūtes, ziņo uzņēmums "Rīgas satiksme".

Īsi pirms pusdienlaika, plkst.11.40, autobusiem un trolejbusiem kopējie kavējumi bija desmit minūtes, bet tramvajiem - piecas minūtes.

Rīgas dome sestdienas rītā aģentūru LETA informēja, ka pēc intensīvās snigšanas sestdienas rītā maģistrālās un otrās kategorijas ielas Rīgā ir sakoptas un ir izvests sniegs no Vecrīgas un Brīvības laukuma.

Beidzoties augstākā līmeņa sarkanam brīdinājumam par snigšanu Rīgā, sakopšanas darbi noritējuši bez pārtraukuma arī visu nakti un turpināsies nedēļas nogalē. Ielas tīrītas un kaisītas četras reizes, kopējam attīrāmo kilometru garumam sasniedzot gandrīz 4000 kilometru.

Neskatoties uz salu naktī, kas sasaldēja sniegu un palēnināja pretslīdes materiāla iedarbību, maģistrālās un otrās kategorijas ielas Rīgā ir sakoptas. Izvests sniegs no Vecrīgas un Brīvības laukuma, kā arī "Rīgas satiksme" autostāvvietām un atsevišķām pieturvietām.

Patlaban sniega tīrīšana norit jau trešās kategorijas jeb apkaimju mazajās ielās, un tā turpināsies arī rītdien. Visu dienu darbs noritēs pie pieturvietu, gājēju pāreju un veloceļu sakopšanas.

Ņemot vērā, ka apkaimju ielas pārsvarā ir šauras, iedzīvotāji aicināti rūpīgi pārdomāt transportlīdzekļu novietošanu, lai sniega tīrīšanas tehnika spētu piekļūt katrai šīs kategorijas ielai un darbi notiktu operatīvi, bez ierobežojumiem.

Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās.

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi, informēja domē.

Aktuālākās ziņas