VIDEO ⟩ Rīgas "Dinamo" 64 sekundēs zaudē trīs ripas un izgāž spēli pret KHL čempioniem "Avangard" (1)

Rīgas "Dinamo" hokejisti
Rīgas "Dinamo" hokejisti Foto: DINAMO RIGA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" izbraukumu noslēdza ar zaudējumu pret Boba Hārtlija trenēto Omskas "Avangard", trešajā periodā zaudējot trīs vārtus 64 sekunžu nogrieznī.

Rīgas komanda ar rezultātu 1:4 (1:0, 0:0, 0:4) piekāpās Boba Hārtlija trenētajai Omskas "Avangard", kas pagājušajā sezonā izcīnīja KHL čempiontitulu.

Vienīgos vārtus "Dinamo" labā guva Metjū Lorito.

Rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā pēc "Avangard" skaitliskā vairākuma pārkāpuma. Spēles devītajā minūtē vairākumu izdevās realizēt Lorito, kurš ripu raidīja vārtos pēc Rīsa Skārleta metiena.

Trīs minūtes pēc gūtajiem vārtiem pie vēl viena vairākuma tika "Dinamo", tomēr rīdziniekiem neizdevās izmantot arī šo vairākumu.

Otrajā trešdaļā Rīgas komandai vairākkārt izdevās uzkavēties pretinieku aizsardzības zonā un raidīt metienus vārtu virzienā. Pie teicamām vārtu gūšanas iespējām tika gan Nikolajs Jeļisejevs, gan Hanters Šinkaruks, bet ripa līdz vārtiem ceļu neatrada.

Tuvojoties otrās trešdaļas izskaņai mājinieki tika pie iespējas panākt neizšķirtu, taču "Dinamo" vārtos precīzi spēlēja Juhans Matsons. Lai arī otrajā trešdaļā statistikā fiksēti tikai pieci metieni pa "Avangard" vārtiem, viesu komanda uzbrukumā pavadīja daudz vairāk laika.

Noslēdzošās trešdaļās ievadā vārtus pēc spēcīga plaukstas metiena guva Arsēnijs Gricjuks un panāca neizšķirtu.

Vien 46 sekundes pēc pirmā vārtu guvuma otros vārtus spēlē tādā pašā situācijā guva Gricjuks, un vēl pēc 18 sekundēm rezultāts jau bija 3:1 mājinieku labā pēc tā kā vārtu priekšā, mainot metiena trajektoriju, ripu vārtos raidīja Iļja Kablukovs .

Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem Matsona vietā vārtos stājās Jūliuss Hudāčeks.

Rīgas "Dinamo" pēc ielaistajiem vārtiem mērķtiecīgi devās uz "Avangard" vārtiem, taču atkal ripa neatrada ceļu vārtos, bet gan atsitās pret vārtu pārliktni.

Spēles 54.minūtē noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja Emīls Puarjē un, spēlējot vairākumā, ceturtos vārtus "Avangard" labā guva Olivers Kaski.

Pēdējā spēles minūtē pie brīva metiena pretinieku vārtu priekšā tika Lorito, taču ripa lidoja garām vārtiem.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" ar izcīnītiem 29 punktiem 35 spēlēs ieņem 11.vietu.

Pēc šī mača komanda atgriezīsies Rīgā, kur aizvadīs četras mājas spēles pēc kārtas, pirmajā no tām 8.decembrī tiekoties ar Habarovskas "Amur".

Pirms šī mača KHL abas komandas nūjas krustojušas 27 reizes, no kurām rīdzinieki uzvarējuši 12, bet "Avangard" visas 15 uzvarētās cīņas noslēgusi pamatlaikā. Pēdējās divās sezonās aizvadītajās četrās savstarpējās spēlēs pārāki bijuši "Avangard" hokejisti.

Šajā izbraukumā devās 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji: vārtsargi - Juhans Matsons, Jūliuss Hudāčeks, Ēriks Vītols; aizsargi - Ralfs Freibergs, Patriks Ozols, Rīss Skārlets, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle, Nerijus Ališausks, Miks Tumānovs un Kārlis Čukste; uzbrucēji - Daniels Bērziņš, Filips Buncis, Lauris Dārziņš, Jere Karjalainens, Gints Meija, Emīls Puarjē, Lukāšs Radils, Hanters Šinkaruks, Peters Tīvola, Rūdolfs Červenijs, Metjū Lorito, Gustavs Millers, Jānis Švanenbergs un Nikolajs Jeļisejevs.

Savainojumu dēļ izbraukumā līdzi nedosies uzbrucēji - Mārtiņš Karsums, Edgars Kulda, Aleksandrs Protapovičs un Gunārs Skvorcovs, aizsargi - Oskars Cibuļskis, Džordons Sautorns un Brendons Gormlijs.

Vladimiram Krikunovam šis ir pirmais izbraukumus "Dinamo" galvenā trenera amatā. Viņam asistē Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Ņiživijs, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis.

Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.