Gaisa temperatūra Latvijā no -5 līdz -29 grādiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Shutterstock

Agrā trešdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir no -5 grādiem vietām piekrastē līdz pat -29 grādiem Latgales austrumos, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) novērojumu tīklā gaisa temperatūra plkst.5 bija no -5,3 grādiem Kolkā un -5,5 grādiem Ainažos līdz -24,3 grādiem Gulbenē un -25,1 grādam Rēzeknē.

Saskaņā ar VSIA "Latvijas valsts ceļi" datiem zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Zilupes un Kārsavas apkaimē - attiecīgi -27,5 un -29 grādi.

Valsts austrumos līdz plkst.10 spēkā oranžais brīdinājums par ļoti stipru salu.

8.decembra aukstuma rekords Latvijā ir -28,4 grādi 1973.gadā. Tas nav pārspēts, jo temperatūras rekordu uzskaite notiek tikai LVĢMC novērojumu stacijās.

Mākoņiem aizklājot debesis, daudzviet Vidzemē gaisa temperatūra naktī ievērojami kāpusi, tai skaitā Rūjienā un Zosēnos gaiss iesilis no -24 grādiem otrdienas vakarā līdz -11..-12 grādiem agrā rītā.

Sniega segas biezums novērojumu stacijās no sešiem līdz 28 centimetriem. Dziļākais sniegs saglabājas Siguldā un Rēzeknē.

Valsts lielākajā daļā mākoņains laiks, bez ievērojamiem nokrišņiem. Pūš viegls dienvidu, dienvidaustrumu vējš, daudzviet Austrumlatvijā valda bezvējš.

Rīgā mākoņainas debesis, dienvidu vējš trīs metri sekundē, gaisa temperatūra -11..-12 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra otrdien dienas laikā LVĢMC novērojumu tīklā bija no -6,2 grādiem Kolkā līdz -19,6 grādiem Rūjienā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 7.decembrī bija +22..+24 grādi Spānijas dienvidaustrumu piekrastē un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz trešdienu -33 grādi Norvēģijas, Somijas un Krievijas ziemeļos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uz augšu