O, 30.05.2023.

Polija apgalvo, ka "Ryanair" lidmašīnu Minskā nosēsties no aviodispečeru punkta piespieda Baltkrievijas VDK

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Aviokompānijas "Ryanair" lidmašīna.
Aviokompānijas "Ryanair" lidmašīna. Foto: AFP/SCANPIX

Baltkrievijas Valsts drošības komitejas (VDK) virsnieks atradās Minskas lidostas aviodispečeru punktā laikā, kad lidsabiedrības "Ryanair" reisa Atēnas-Viļņa lidmašīna ar opozīcijas blogeri Ramanu Prataseviču tika novirzīta uz Minsku, ceturtdien pavēstīja Polijas valdība.

"Viņš deva instrukcijas darbiniekam, kam bija kontakts ar pilotu," paziņojumā apliecināja Polijas slepenais dienests ABW un ģenerālprokuratūra.

Izmeklētāji arī noskaidrojuši, ka nav bijis nekādu spridzināšanas draudu pretēji brīdinājumiem, ko pilots saņēma no aviodispečeru punkta.

Par draudiem pilotam tika paziņots, vēl pirms e-pasts ar apgalvojumiem, ka lidmašīnā ir spridzeklis, bija nosūtīts, teikts paziņojumā.

Secinājumi balstīti intervijās ar pasažieriem un lidsabiedrības pārstāvjiem, kā arī lidaparāta izvērtējumos un ierakstīto sarunu analīzē.

"Ryanair" lidmašīna ir reģistrēta Polijā, tāpēc izmeklēšanu iniciēja Varšava.

23.maijā Baltkrievijas varasiestādes piespieda "Ryanair" lidmašīnu nosēsties Minskā, apgalvojot, ka ir saņemti draudi par spridzekli lidmašīnā.

Lidmašīnas pasažieru vidū bija opozīcijas "Telegram" kanāla "Nexta" izveidotājs Pratasevičs un viņa draudzene Sofija Sapega. Pēc lidmašīnas nosēšanās viņi abi tika aizturēti.

Pēc šī incidenta Eiropas Savienība, Lielbritānija un ASV noteica Baltkrievijai jaunas sankcijas.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu