Kukulis divu miljonu eiro apmērā piedāvāts "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Kossovičam (9)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Partijas "Progresīvie" Rīgas domes vēlēšanu līderis Mārtiņš Kossovičs.
Partijas "Progresīvie" Rīgas domes vēlēšanu līderis Mārtiņš Kossovičs. Foto: Paula Čurkste / LETA

2,1 miljona eiro kukulis piedāvāts "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam, trešdien, 15. decembrī, kukuļa došanas faktu apstiprināja pats Rīgas domes deputāts.

2,1 miljona eiro kukulis piedāvāts "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam.

Kukuļa došanas faktu šodien medijiem apliecināja pats Kossovičs.

"Jā, man tika piedāvāts kukulis. Ja man vai jebkuram politiķiem piedāvā kukuli, tad ir tikai viena pareizā izvēle - uzreiz informēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), sadarboties ar KNAB un sniegt visu informāciju," uzsvēra Kossovičs.

Viņš atvainojās, ka nevar atklāt daudz informācijas par šo lietu, ļaujot to izmeklēt tiesībsargājošajām iestādēm.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai uzrādīt apsūdzību uzņēmuma vadītājam par šogad izdarītu 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes deputātam, informēja KNAB.

KNAB gūtie pierādījumi liecina, ka fiziskā persona, būdama akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs, piedāvāja Rīgas domes deputātam kukuli 2,1 miljonu eiro apmērā, lai minētās personas pārstāvētais uzņēmums uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no cita namu apsaimniekošanas uzņēmuma apsaimniekotām mājām. Kukuļa piedāvājums noticis šogad, taču konkrētu mēnesi birojā neatklāja.

Šī gada pavasarī ziņots, ka AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" piedāvājis eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

Uz jautājumu, vai kukuli piedāvāja "Rīgas namu apsaimniekotāja" vadītājs, Kossovičs aicināja cienīt lūgumu, ko izteicis KNAB un Ģeneralprokuratūra. Viņš aicināja šos jautājumus uzdot tiesībsargājošajām iestādēm, jo tām esot zināmi visi lietas apstākļi.

Savukārt "Rīgas namu apsaimniekotāja" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko noraidīja savu saistību ar minēto procesu. Viņš teica, ka neko par šo lietu nezina un viņa ienākumu deklarācijā var redzēt, ka viņam šādu līdzekļu neesot.

Tāpat pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB konstatēja, ka fiziskā persona norādīja amatpersonai, kādi būtu juridiskajai personai labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

KNAB gan precīzi nekomentēja, vai amatpersona par kukuļa piedāvājumu ziņoja KNAB, tomēr apliecināja, ka kriminālvajāšana rosināta tikai pret vienu personu - jau minēto uzņēmēju.

Kossovičs uzsvēra, ka visu savu īsto politisko mūžu viņš esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēsies.

Kā preses konferencē teica Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP), viņa vadītā koalīcija ir definējusi, ka Rīgas domei būs nulles tolerance pret korupciju. Taču tas nedarbotos, ja nebūtu divas svarīgas lietas. Pirmkārt, tiem, kuri dod kukuli, ir jāzina, ka par to pienāksies sods, un viņiem ir jābaidās. Otrkārt, esot jābūt drosmīgiem cilvēkiem, kas ne tikai ir gatavi pateikt nē, bet kuri ir gatavi iet tālāk.

"Esmu ļoti priecīgs, ka starp mums ir šādi drosmīgi cilvēki," teica Staķis, uzsverot, ka šodien politikā ir uzstādīta jauna latiņa.

Komentāri (9)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu