Atjaunotās Latvijas vēsturē tiesai nodod pirmo krimināllietu par apmācīšanos terorismam un terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu

LETA
Atjaunotās Latvijas vēsturē tiesai nodod pirmo krimināllietu par apmācīšanos terorismam un terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 9
Ilustratīvs  attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Anton27/Shutterstock

Prokuratūra nodevusi tiesai atjaunotās Latvijas vēsturē pirmo krimināllietu par apmācīšanos terorismam un terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu, informē prokuratūra.

LETA noskaidroja, ka lietā apsūdzēts Rihards Daugavietis.

Neminot personas vārdu, prokuratūrā aģentūru LETA informēja, ka persona apsūdzēta par to, ka tā ieguva zināšanas nolūkā īstenot un sekmēt terorismu (apmācīšanās terorismam) un veica terorismu slavinošu un uz terorismu aicinoša satura materiālu izplatīšanu.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis nolūkā īstenot un sekmēt terorismu, izmantojot interneta resursus, meklēja informāciju par teroristiskos uzbrukumos pielietojamiem rīkiem un metodēm.

Atrastos materiālus, kuros tiek slavinātas teroristiskas darbības, aicinājumi tādas veikt, kā arī sniegtas detalizētas pamācības teroristisku aktu veikšanai un līdzekļu sagatavošanai, persona lejupielādēja un glabāja datu nesējā USB ar nosaukumiem - "Tiešā darbība: uguns pielaišana naktī", "Dievu tiesa, Krievija paliks krieviska no jauna, kad līs nekrievu asinis" un citus.

Tādējādi apsūdzētais ieguva zināšanas par sprāgstvielu, šaujamieroču, kaitīgu un bīstamu vielu, kā arī citu bīstamu priekšmetu un līdzekļu izgatavošanu un praktisku izmantošanu nolūkā izdarīt ar terorismu saistītus noziegumus.

Apsūdzētais arī izveidoja video ierakstu, kurā pauda aicinājumu uz terorismu, norādot, ka pats grasās veikt terora aktu - masveida apšaudi sinagogā -, un aicināja citus cilvēkus rīkoties līdzīgi. Izmantojot saziņas aplikāciju "Telegram", apsūdzētais video nosūtīja citām personām.

Krimināllikums par apmācīšanos terorismam paredz brīvības atņemšanu līdz septiņiem gadiem.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai. Latvijā tā ir pirmā krimināllieta, kas par šādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu nodota tiesai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu