Sāk virzīt grozījumus, kas ļaus Covid-19 sertifikātu uzrādīt arī kopā ar autovadītāja, studenta vai pensionāra apliecību (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Ceturtdien, 16. decembrī, Saeima nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas ļaus Covid-19 sertifikātu uzrādīt arī kopā ar autovadītāja tiesībām, skolēna, studenta vai pensionāra apliecību.

Deputāti Mārtiņš Šteins (AP), Juris Pūce (AP), Raivis Dzintars (NA), Juris Jurašs (JKP) un Ainars Latkovskis (JV) rosina noteikt, ka līdz ar Covid-19 sertifikātu jāuzrāda viens no šādiem dokumentu veidiem - personu apliecinošs dokuments, transportlīdzekļa vadītāja apliecība, skolēna, studenta, pensionāra vai izdienas pensijas saņēmēja apliecība.

Kā ziņots, iepriekš arī iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) un veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) sagatavoja likuma grozījumus, kas paredzēja, ka, uzrādot vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu, ļaus uzrādīt ne tikai pasi vai ID karti, bet arī, piemēram, transportlīdzekļa vadītāja apliecību, studenta vai pensionāra apliecību.

Iepriekš Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) TV3 pauda neizpratni, kāpēc autovadītāja apliecība nevarētu būt par dokumentu Covid-19 sertifikāta īpašnieka apliecināšanai.

Pirms tam jau kādu laiku daži sociālo tīklu lietotāji arī norādījuši, ka šādam nolūkam ir jāļauj izmantot arī autovadītāja apliecība.

Kā aģentūru LETA informēja "Attīstībai/Par!" pārstāve Liene Ančupāne, Pavļuts norādījis, ka "pandēmija jau tā sarežģī cilvēku dzīvi" un "ja ikdienu kaut kādā mērā ir iespējams atvieglot, tad šī iespēja ir jāizmanto".

Pašlaik daudzi pakalpojumi ir pieejami, tikai uzrādot vakcinācijas sertifikātu, un "tā patiesi ir neērtība, ka vienīgais dokuments, kas apstiprina cilvēka identitāti, ir pase vai ID karte", pauž Golubeva. "Vēlamies paplašināt dokumentu loku ar apliecībām, kuras cilvēki lieto ikdienā," atzīmē iekšlietu ministre.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu