Policija: Arnis Cimdars mediķiem nav uzrādījis viltotu Covid-19 sertifikātu (23)

LETA
Bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
Bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Foto: Zane Bitere/LETA

22. oktobrī TV3 ziņas vēstīja, ka mūžībā aizgājušais bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, iespējams, mediķiem varētu būt uzrādījis viltotu vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu. Piektdien, 17. decembrī, raidījums informāciju atsauca, pamatojoties uz Valsts policijas resorisko pārbaudi.

Valsts policija (VP) nav guvusi apstiprinājumu, ka bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars mediķiem būtu uzrādījis viltotu Covid-19 sertifikātu, 17. decembra vakarā ziņoja TV3 ziņas.

VP noslēgusi resorisko pārbaudi par Cimdara, iespējams, uzrādīto viltoto Covid-19 sertifikātu. Policija nav guvusi apstiprinājumu šai informācijai.

Oktobra izskaņā TV3 vēstīja, ka mediķi plāno vērsties tiesībsargājošajās institūcijās par kāda it kā pret Covid-19 vakcinēta pacienta nāvi, jo, viņuprāt, mirušais patiesībā neesot bijis vakcinēts. Tikmēr TV3 rīcībā esošā informācija liecināja, ka viltotā sertifikāta uzrādītājs, iespējams, esot bijis Cimdars.

Savukārt 17. decembrī raidījums vēstīja, ka policija nav guvusi apstiprinājumu, ka Cimdars uzrādījis viltotu sertifikātu.

"Šī neoficiālā informācija, kas bija iegūta no neizpaužama avota, TV3 Ziņās izskanēja 22. oktobrī. Tā kā Cimdara ģimene kategoriski noraidīja šādu pieļāvumu, sakot ka Cimdars nebija vakcinējies un sertifikāta viņam nebija, TV3 turpināja apstākļu noskaidrošanu, tai skaitā vēršoties tiesībsargājošās iestādēs. Pārbaudes rezultātā policija ir saņēmusi liecības, ka Cimdars ne slimnīcā, ne NMPD nav uzrādījis vakcinācijas sertifikātu. Arī Nacionālā veselības dienesta mājaslapā nav atzīmes par vakcinācijas faktu. TV3 Ziņas atvainojas Arņa Cimdara ģimenei," norāda raidījums.

TV3 skaidroja, ka policijas apkopotā informācija liecina, ka Cimdars nav uzrādījis vakcinācijas sertifikātu ne slimnīcā, ne Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Tāpat Nacionālā veselības dienesta bāzē nav atzīmes par vakcinācijas faktu.

Jau ziņots, ka VP sākusi resorisko pārbaudi par izskanējušo informāciju, ka bijušais CVK priekšsēdētājs Cimdars mediķiem, iespējams, uzrādījis viltotu vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu.

22. oktobrī TV3 ziņas vēstīja, ka 20. oktobrī mūžībā aizgājušais Cimdars, iespējams, mediķiem varētu būt uzrādījis viltotu vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu.

Cimdara meita Daira Januša 23. oktobrī informēja, ka Cimdara ģimene uzskata, ka izskanējusī informācija ir bijusi nepatiesa un neprofesionāla.

Cimdara ģimene uzsvēra, ka Cimdara rīcībā nebija viltots Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, jo gan pirms saslimšanas ar Covid-19, gan slimības gaitā Cimdars skaidri un atkārtoti paziņoja saviem ģimenes locekļiem un ārstējošajam personālam, ka viņš nav potējies pret Covid-19.

Paziņojumā presei Cimdara piederīgie akcentēja, ka pēc saslimšanas ar Covid-19 un nonākšanas slimnīcā, Cimdars atklāti dalījās ar pieņēmumu, ka veiksmīgi izslimos slimību un iegūs imunitāti dabīgā ceļā. Ģimenes ieskatā Cimdaram nebija nekāda loģiska iemesla vai ieguvumu, lai iegūtu viltotu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, maldinot ģimenes locekļus un medicīnas darbiniekus, kā arī kopējais konteksts liecinot par viņa stingru turēšanos pie iepriekš pieņemtās nostājas - iegūt imunitāti dabīgā ceļā. Cimdara ģimene stingri iestājas par faktu, ka Cimdara rīcībā nebija viltota Covid-19 vakcinācijas sertifikāta un viņš nebija tā uzrādītājs.

Papildus tam, "e-veselības" sistēmā nepastāv ieraksts par Cimdara vakcināciju pret Covid-19, uzsvēra Cimdara ģimene.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu