C, 18.08.2022.

Dumpis: Omikrona paveids ar vislielāko varbūtību izraisīs jaunu saslimstības vilni Latvijā

LETA
Dumpis: Omikrona paveids ar vislielāko varbūtību izraisīs jaunu saslimstības vilni Latvijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 14
Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis
Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis Foto: Sintija Zandersone/LETA

Covid-19 omikrona paveids ar vislielāko varbūtību izraisīs jaunu saslimstības vilni Latvijā, prognozēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.

Dumpis skaidroja, ka "viļņa lielums" lielā mērā būs atkarīgs no tā, kādi būs valsts noteiktie ierobežojumi sabiedrībai un cik labi veiksies ar primāro un balstvakcināciju pret Covid-19.

"Situācija slimnīcās un mirstībā joprojām vislielākajā mērā būs atkarīga no vakcinācijas līmeņa. Atgādinu, ka omikrona kontekstā balstvakcināciju pēc noteikta laika varētu uzskatīt par absolūti nepieciešamu," norādīja infektologs.

Kā ziņots, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pieļauj, ka, ņemot vērā gaidāmo straujo inficēšanos ar Covid-19 omikrona paveidu, jau nākamā gada janvāra sākumā Latvijā var tikt reģistrēti līdz 3000 ar vīrusu inficētie dienā.

Līdz šim Latvijā reģistrēti 32 omikrona gadījumi, tostarp piecos gadījumos inficēšanās notikusi uz vietas Latvijā.

"Par deltu vairākkārt lipīgākais omikrons izplatās milzu ātrumā, tas dubulto saslimušo skaitu ik pa divām līdz trim dienām, nevis nedēļām. Rietumeiropas valstis viena pēc otras tiek "slēgtas"," atzīmē Pavļuts, uzsverot, ka ir skaidrs, ka straujš saslimstības vilnis tuvākajās dienās sasniegs arī Latviju, bet nevar pateikt, cik smagi slimosim.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu