VIDEO ⟩ Latvijas skrējēja gāž pasaules rekordu Antarktīdas maratonā (3)

Latvijas skrējēja Evija Reine labojusi 42,195 kilometru jeb maratona distances rekordu Antarktīdas kontinentā, vēsta aģentūra "Reuters".

Distancē liepājniece pavadīja 4 stundas 6 minūtes un 11 sekundes, pārspējot sieviešu trases astoņus gadus veco rekordu.

Reine ir pirmā Latvijas skrējēja, kura piedalījusies "Antarctic Ice Marathon". Sportistiem trasē bija jāveic četri apļi -15 grādu temperatūrā pēc Celsija skalas.

Iepriekšējais trases rekords (4:20:02) piederēja Fionai Ouksai, kura šo rezultātu sasniedza 2013. gadā. Reine to laboja par teju 14 minūtēm.

Trases segums bijis diezgan mīksts, kas būtu pielīdzināms skriešanai pa smiltīm.

Otro vietu izcīnīja amerikāniete Greisija Jao, kura Reinei zaudēja nepilnu stundu. Viņa finišēja pēc 5 stundām, 10 minūtēm un 10 sekundēm.

Vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Gregorijs Bogunia no Polijas.