"Vēl tikko nosvinējām labākos Ziemassvētkus..." Aija Andrejeva par tēva aiziešanu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: No Aijas Andrejevas privātā arhīva

Jau ziņots, ka 27. decembrī mūžībā pāragri devies grupas "Opus pro" mūziķis Alex jeb Oļegs Andrejevs. Sociālajos tīklos ar pēdējām kopbildēm no Ziemassvētkiem dalījusies viņa meita Aija Andrejeva, kas pazīstama arī kā Aisha.

"Šorīt no miega nepamodās mans un māsas tētis Alex (Oļegs) Andrejevs. Mēs tikko nosvinējām labākos Ziemassvētkus pasaulē, gluži kā bērnībā. Tēti, Ollij ..." vietnē Facebook raksta Aija.

Ar līdzīgu foto dalījies arī Aijas Andrejevas draugs - mūziķis Jānis Aišpurs. 

"Viņam es prasīju pirmo autogrāfu mūžā, kad man bija 14... Viņa dziedātās dziesmas esmu 100x dziedājis draugu lokā klases vakaros, pie ugunskura, koncertos. Esmu apbrīnojis kā viņš dzied, cik firmīgi, aizkustinot līdz zosādai, paņemot līdz kaulam... Un bija tas prieks ar viņu kopā muzicēt, kopā 'iemaukt' powervokalā tamdēļ vien, ka tas sagādā prieku, tamdēļ, ka jāspēj turēt līdzi Ollijam, tamdēļ, ka viņš bija rokstārs savā būtībā, no kura bija ko pamācīties... R.I.P. un lai Tev tur labi sadziedās ar pārējiem dižajiem... [🤟]" tā Aišpurs.

Alex bija latviešu smagā roka grupas "Opus pro" solists, tādu dziesmu kā "Tu un es", "Rozā lietus", "Dzimene", "Pēdējā pietura", "Čempions" līdzautors, meitu Aijas un Lauras tēvs.

Mūziķis dzimis 1962. gada 10. oktobrī, Daugavpilī. Alex no 1986. gada bijis "Opus pro" grupas kodolā kopā ar ģitāristu un dziesmu autoru Hariju Zariņu. Grupa izveidota 1986. gadā. "Opus pro" bija viena no populārākajām latviešu grupām 20. gadsimta 80. un 90. gados. Deviņdesmito gadu sākumā darbojies arī ASV, latviešu grupas "Riga” sastāvā. 2011. gadā pēc ilgstošas pauzes atgriezies uz skatuves, pēc tam aktīvi sadarbojies ar bijušo grupas biedru Hariju Zariņu, savu meitu Aiju Andrejevu, kā arī aktīvi koncertējis "Opus pro" sastāvā. Piedalījies albumu "Dzimene", "Es eju tevi zagt", "Tu un es" (kopā ar Aiju Andrejevu), "Stāsts Nr.13" ierakstos. 2015. gadā dažas Alex dziesmas oriģinālizpildījumā tika iekļautas Harija Zariņa albumā "Mīlas rokbalādes".

Pēc 25 gadiem, 2015. gadā, tika izdots grupas "Riga" 1990. gadā ASV ierakstītais albums "Riga in America", kura tapšanā Alex piedalījās kopā ar Ainaru Virgu, Uldi Marhilēviču, Igo un Gunti Vecgaili.

Aija Andrejeva un Alex
Aija Andrejeva un Alex Foto: publicitātes

Par atvadīšanos no mūziķa informācija tiks izplatīta tuvākajās dienās.

Foto: Grupas "Opus pro" līderis Alex nosvin 55 jubileju.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu