"Šis ir lielisks brīdis." Ovečkins labojis NHL rekordu vairākumā gūtajos vārtos

Aleksandrs Ovečkins NHL spēlē pret Detroitas "Red Wings".
Aleksandrs Ovečkins NHL spēlē pret Detroitas "Red Wings". Foto: Robert Deutsch/USA Today Sports/Scanpix

Krievijas uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins piektdien, 31. decembrī, laboja Nacionālās hokeja līgas (NHL) rekordu vairākumā gūtajos vārtos un sekmēja Vašingtonas "Capitals" uzvaru.

Ovečkina pārstāvētā Vašingtonas "Capitals" svinēja uzvaru "motoru pilsētā" pār Detroitas "Red Wings", ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

Otrajā periodā gūtiem vārtiem apmainījās Piuss Zaters un Jevgeņijs Kuzņecovs, bet trešajā trešdaļa nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Ovečkins vairākumā panāca 2:1. Viņš arī iemeta vēl vienu ripu tukšos vārtos un uzstādīja galarezultātu.

Ovečkins NHL vairākumā guvis 275 vārtus, kas ir par vienu vairāk nekā Deivam Andreičukam.

"Šis ir lielisks brīdis man, komandai, līdzjutējiem un arī pašam hokejam," tā par savu rekordu teica Ovečkins.

Tikmēr Stenlija kausa uzvarētājai Tampabejas "Lightning" pārtrūka septiņu uzvaru sērija savā laukumā, Tampas hokejistiem pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 0:1) zaudējot Ņujorkas "Rangers". "Bullīšos" vienīgais savu metienu realizēja Mika Zibanežāds.

Citviet Ņūdžersijas "Devils" rezultatīvā mačā mājās ar 6:5 (3:2, 0:1, 2:2, 1:0) pagarinājumā uzveica Edmontonas "Oilers". Divus vārtus mājiniekiem, tajā skaitā uzvaru nesošos, guva 2019.gada drafta pirmais numurs Džeks Hjūzs, bet pretiniekiem divreiz izcēlās Konors Makdeivids un Kailers Jamamoto.

Vēl piektdien Vegasas "Golden Knights" savā laukumā uzvarēja Anaheimas "Ducks" ar rezultātu 3:1 (2:0, 1:0, 0:1). Lasvegasas komandai šī bija pirmā uzvara, nespēlējot vienam no līderiem Maksam Pakjoreti, kuram veikta plaukstas locītavas operācija.

NHL komandas šosezon aizvadīs 82 spēles regulārajā čempionātā.