Sv, 10.12.2023.

Miris Latvijas vecākais alus meistars Kārlis Zālītis

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vecākais aldaris Latvijā Kārlis Zālītis biedrības Latvijas Alus muzejs sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju asociāciju un Latvijas Alus darītāju savienību rīkotajā alus festivāla "Latviabeerfest 2012" atkāšanas ceremonijā Vērmanes dārzā.
Vecākais aldaris Latvijā Kārlis Zālītis biedrības Latvijas Alus muzejs sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju asociāciju un Latvijas Alus darītāju savienību rīkotajā alus festivāla "Latviabeerfest 2012" atkāšanas ceremonijā Vērmanes dārzā. Foto: Ieva Čīka/LETA

Aizvadītā gada nogalē mūžībā aizgājis Latvijas vecākais alus meistars Kārlis Zālītis, informē Bauskas novada pašvaldībā.

Zālītis miris 2021. gada 29. decembrī 95 gadu vecumā. Viņa izvadīšana paredzēta svētdien, 2. janvārī, plkst. 14 no Šarlotes kapiem Bauskas novadā.

Novada pašvaldībā norāda, ka Zālītis ar alus darīšanu saistījis visu savu darba dzīvi un ir viens no izcilākajiem aldariem Latvijas vēsturē. Kā "Bauskas alus" darītavas vadītājs viņš darbojās kopš 1981.gada, uzņēmuma ražošanas procesa uzsākšanas brīža.

Zālītis 2001. gadā saņēma augstāko valsts apbalvojumu - piektās šķiras Triju zvaigžņu ordeni, savukārt 2006. gadā Zemkopības ministrijas augstāko apbalvojumu - sudraba medaļu "Par centību" un Bauskas pašvaldības augstāko apbalvojumu par ilggadēju ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā un Bauskas vārda popularizēšanu. 2012.gadā viņam piešķirts arī Bauskas novada pašvaldības apbalvojums "Mūža ieguldījums".

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Zālītis absolvējis tagadējās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas rūpniecības tehnoloģijas fakultāti, strādājis liķiera un degvīna fabrikā, Alus darītavā Nr. 2, kas vēlāk pārdēvēta par "Rīgu". Viņš strādājis arī Iļģuciema alusdarītavā par iesala ekstrakta ceha vadītāju, par alusdarītavas vadītāju, izstrādājis dzēriena "Veselība" un "Senču alus" receptes.

Tāpat viņš ir izveidojis alus cehu Tērvetē, radot arī "Tērvetes alus" recepti.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu