C, 18.08.2022.

PVO pārstāvis: Sagaidāms, ka omikrona paveids radīs būtisku ietekmi uz ekonomiku. Iespējama slimnīcu pārslodze

LETA
PVO pārstāvis: Sagaidāms, ka omikrona paveids radīs būtisku ietekmi uz ekonomiku. Iespējama slimnīcu pārslodze
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs.
Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Pirmie ziņojumi dod cerības, ka saslimšana ar omikrona paveidu ir vieglāka, tomēr informācijas ir pārāk maz. Joprojām tiek pieļauts, ka omikrona ietekmē var sagaidīt slimnīcu pārslodzi, intervijā Latvijas Televīzijai pirmdien, 3. janvārī, pauda Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Latvijas pārstāvniecības vadītājs Uldis Mitenbergs.

Eksperts atzīmēja, ka pagaidām nav iespējams prognozēt, kādu ietekmi Covid-19 omikrona paveids atstās uz sabiedrību, kurā ir daudz nevakcinētu vecāka gadagājuma cilvēku.

Kā atzina Mitenbergs, pirmie dati no atsevišķām valstīm liecina, ka omikrons izraisa vieglāku saslimšanu un mazāks procents saslimušo nokļūst slimnīcās, taču jāņem vērā tas, ka šie dati ir iegūti valstīs, kurās ir augsts vakcinācijas līmenis vai kurās ir liels Covid-19 pārslimojušo skaits.

"Mēs nezinām, kas notiks, kad omikrons sasniegs valstis, kurās ir vairāk nevakcinētu vecāku cilvēku," teica Mitenbergs.

Viņaprāt, sagaidāms, ka omikrona paveids radīs būtisku ietekmi uz veselības sistēmu un ekonomiku.

Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības institūta direktore Anda Ķīvīte-Urtāne piebilda, ka šādos apstākļos neredz epidemioloģisku pamatu, kādēļ varētu atvieglot Covid-19 ierobežošanas pasākumus.

Kā ziņots, Latvijā svētdien konstatēts 671 jauns Covid-19 gadījums un reģistrēti 15 ar šo slimību sasirgušo nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs pagājušās diennakts laikā ir palielinājies no 522 gadījumiem līdz 540,2 uz 100 000 iedzīvotāju.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu