Svece. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Liepājā gadumijā, iespējams, nogalinātā divus gadus vecā bērna ģimene jau pirms notikušā bija nonākusi bāriņtiesas redzeslokā par iespējamu vardarbību pret citu bērnu, vēsta Latvijas Televīzija.

Pēdējā vecā gada dienā Liepājā, kādā dzīvoklī Karostā, māte bija izsaukusi ātro palīdzību savam bērnam, bet mediķi, ierodoties norādītajā adresē, tūlīt ziņoja policijai, ka dzīvoklī atraduši zēna līķi ar acīmredzamiem asinsizplūdumiem.

Informāciju par mediķu izsaukuma apstākļiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests sniegt atteicās, savukārt policija informē, ka notikuma vietā uz aizdomu pamata par nozieguma izdarīšanu aizturēts mirušā bērna mātes dzīvesbiedrs. Viņš pašlaik atrodas apcietinājumā.

"Vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Bērna līķis šobrīd nodots ekspertīzes veikšanai, lai noteiktu nāves iemeslu," informēja Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Liepājas bāriņtiesa informēja, ka mirušā zēna ģimene tās redzeslokā nonākusi aptuveni pirms mēneša saistībā ar iespējamu vardarbību pret citu šīs ģimenes atvasi.

"Uz tā pamata bāriņtiesā sākta pārbaude, lai izvērtētu, vai bērniem ģimenē ir piemēroti un droši apstākļi," pastāstīja Liepājas pilsētas bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele. Viņa norādīja, ka tajā brīdī nešķita, ka kādam no bērniem varētu draudēt letāls iznākums.

Minētā ģimene kopš pērnā gada maija atrodas arī Liepājas Sociālā dienesta redzeslokā, un tai jau iepriekš sniegta dažāda veida palīdzība, kā arī tagad darbinieki uzturot kontaktus ar māti un bērniem.

"Piedāvājam palīdzību, kāda pieejama. Pamatā tas ir psiholoģiskais atbalsts, darbinieku atbalsts, esam kontaktos ar ģimeni," komentēja Liepājas Sociālā dienesta vadītāja Linda Krasovska.

Atbildīgie dienesti neatklāj, cik daudz un kāda vecuma bērni ir konkrētajā ģimenē; vēl tiks izvērtēts, vai viņi tur var palikt. Savukārt policija uzsākusi kriminālprocesu par tīšu smagu miesas bojājuma nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies nāve. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem.

KUR MEKLĒT PALĪDZĪBU?

Pašvaldības sociālajā dienestā vai krīzes centrā:

Centrs "Marta"

Matīsa iela 49-3, Rīga

Tālr. 67378539

E-pasts: centrs@marta.lv

Centra "Marta" Liepājas filiāle

Kūrmājas prospekts 11, Liepāja

Tālr. 29195442

E-pasts: centrs@martaliepaja.lv

Ģimenes krīzes centrs "Mīlgrāvis"

Ezera iela 21, Rīga

Tālr. 67012515, 67398383

E-pasts: gimenes@krize.lv

Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"

Kungu iela 34, Rīga

Tālr. 24551700, 27722292

E-pasts: skalbes@skalbes.lv

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006

Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem "Paspārne"

Talsu iela 39, Ventspils

Tālr. 63661515, 22012434

E-pasts: pasparne_kc@inbox.lv

Nodibinājums "Centrs Valdardze"

Raiņa iela 9f, Valmiera

Tālr. 64220686

E-pasts: valdardze@inbox.lv

Video: Raidījuma "Degpunktā sižets