Ņem vērā! ⟩ Paplašināts valsts kompensējamo zāļu klāsts un mazinātas zāļu cenas

LETA
Paplašināts valsts kompensējamo zāļu klāsts un mazinātas zāļu cenas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tabletes. Ilustratīvs attēls.
Tabletes. Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Panākot vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām, no šī gada gada vairākiem valsts kompensējamajiem medikamentiem no 1% līdz 30% samazināta cena, kuru sedz valsts, informēja Nacionālais veselības dienestā (NVD).

Tādējādi šim gadam piešķirtos valsts budžeta līdzekļus kompensējamo zāļu apmaksai varēs izmantot efektīvāk. Patlaban kompensējamo zāļu sarakstā ir 1686 medikamenti un 305 medicīniskās ierīces, norāda NVD.

No šī gada būtiski uzlabojumi veikti arī reto slimību ārstēšanā, izveidojot atsevišķu, vienotu kompensējamo zāļu sarakstu reto slimību pacientiem. Iepriekš reto slimību ārstēšanai paredzēto medikamentu iepirkumus veica Bērnu klīniskā universitātes slimnīca un pacienti zāles varēja saņemt tikai slimnīcā. Kārtības maiņa vienlaikus uzlabo zāļu pieejamību pacientiem, jo turpmāk šīs zāles var saņemt aptiekā, kas ir tuvāk pacienta dzīvesvietai.

Tādējādi no šī gada janvāra tiek sākta 14 zāļu iekļaušana Kompensējamo zāļu sarakstā reto slimību ārstēšanai pacientiem ar dažādiem vielmaiņas traucējumiem - Fabri slimību, Gošē slimību, Pompes slimību, fenilketonūriju, homocisteinūriju, urīnvielas cikla metaboliskiem traucējumiem, mukopolisaharidozi, kā arī pacientiem ar spinālo muskuļu atrofiju un muskuļu distrofiju un hemolītiski urēmisko sindromu.

Atbilstoši NVD šobrīd jau pieejamajiem datiem par iepriekšējā gadā izlietoto valsts finansējumu kompensējamo zāļu apmaksai, 2021.gada 11 mēnešos zāles un medicīnas ierīces (A, B, C un M zāļu saraksti) nodrošinātas 689 000 pacientu 173 miljonu eiro apmērā.

NVD prognozē, ka 12 mēnešu laikā šī summa varētu sasniegt 194 miljonus eiro.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu