O, 28.03.2023.

Pērnajā gadā Suecas kanāls uzstādījis nepieredzēti augstu peļņas rekordu

Apollo.lv
Pērnajā gadā Suecas kanāls uzstādījis nepieredzēti augstu peļņas rekordu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Konteinerkuģis "Ever Given" Suecas kanālā.
Konteinerkuģis "Ever Given" Suecas kanālā. Foto: EPA/Scanpix

2021. gadā Suecas kanāla ienākumi sasniedza 6,3 miljardus dolāru, kas ir augstākais rādītājs kopš tā atklāšanas. To izdevies izdarīt, neraugoties uz sešas dienas ilgušo transporta ceļa blokādi, ziņo medijs "Zeit Online".

"2021. gadā tika uzstādīti jauni un nepieredzēti rekordi visā kanāla vēsturē, gada ienākumu līmenim sasniedzot 6,3 miljardus dolāru.

Tas ir par 12,8% vairāk nekā 2020. gadā, kad kanāla peļņa bija 5,6 miljardi dolāru," izdevums citē kanāla administrācijas vadītāju Usamu Rabiju.

Turklāt, pēc Suecas kanāla vadības vārdiem, pērn rekordlielu apjomu sasniedza arī pa kanālu pārvadāto kravu apjoms, kas pārsniedza 1,27 miljardus tonnu, kas ir par 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš. Tiek norādīts, ka 2021. gada laikā abos virzienos kanālu šķērsoja 20 694 kuģi (vidēji 56,6 kravas kuģi dienā). Gadu iepriekš šis rādītājs bija 18 830 kuģi.

Kā zināms, ka Suecas kanāls tika atvērts kuģu satiksmei 1869. gada novembrī. Šis 163,5 kilometrus garais kanāls būtiski atvieglo kuģu satiksmi, jo tas savieno Sarkano jūru ar Vidusjūru. Tā dziļums ir vairāk nekā 20 metru, kas ļauj to šķērsot arī lielākajiem kuģiem pasaulē.

Pagājušā gada martā konteinerkuģis "Ever Given", kas ir 400 metru garš, šķērsojot Suecas kanālu, uzskrēja uz sēkļa, un faktiski bloķēja vienu no svarīgākajiem jūras ceļiem pasaules tirdzniecībā uz sešām dienām. Tika aprēķināts, ka Suecas kanāla bloķēšana pasaules ekonomikai izmaksāja no 6 līdz 10 miljardiem dolāru.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu