Ar kādām naudas summām var lepoties pasaules 10 bagātākie bokseri?

Floids Meivezers

FOTO: EPA/Scanpix

Anglijas ziņu medijs "Manchester Evening News" apkopojis šā brīža pasaules bagātāko bokseru top 10.

Šajā apkopojumā atspoguļota bokseru tā sauktā vērtība, nevis karjeras gaitā nopelnītās summas.

Tā, piemēram, tiek lēsts, ka Maiks Taisons savas karjeras laikā nopelnīja kopumā 625 miljonus ASV dolāru, tomēr viņa vārds šajā topā nav atrodams, jo leģendārais bokseris savas dzīves laikā nebūt nav bijis apdomīgu tēriņu piemērs.

Bagātāko bokseru desmitniekā iekļautas gan mūsdienu, gan pagātnes boksa ikonas.

10. Vladimirs Kļičko 69,4 miljoni eiro

9. Entonijs Džošua 71,8 miljoni eiro

8. Rejs Lenards 105,3 miljoni eiro

7. Taisons Fjūrijs 120 miljoni eiro

6. Lenokss Luiss 123,3 miljoni eiro

5. Sauls Alvaress 125,6 miljoni eiro

4. Oskars de la Hoja 177,1 miljons eiro

3. Menijs Pakjao 195,1 miljons eiro

2. Džordžs Formens 265,7 miljoni eiro

1. Floids Meivezers 478,8 miljoni eiro

Par topa pirmo vietu, visticamāk, nevienam boksa cienītājam jautājumu nebija. Ne velti Meivezera iesauka ir Nauda. Tāpat Meivezers var lepoties ar divām cīņām, kuras iekasējušas visu laiku lielāko pārdoto tiešsaistes abonementu skaitu. Floida 2015. gada duelis pret šī topa trešo vīru Meniju Pakjao ietirgoja kopumā 4,6 miljonus pārdoto tiešsaistes abonementu.

Savukārt Meivezera "supercīņa" pret UFC spīdekli Konoru Makgregoru ienesa par 300 tūkstošiem pārdoto tiešsaistes abonementu mazāk nekā duelis pret Pakjao.

Zīmīgi, ka otrajā vietā esošais Džordžs Formens lielāko daļu savas bagātības nopelnīja, nevis ar panākumiem ringā, bet gan ar ASV ļoti populāro "George Foreman Cooking" grilu zīmolu.

No aktīvajiem bokseriem, lai gan Meivezers ik pa laikam ringā atgriežas uz kādu paraugdemonstrējuma dueli, topā visaugstāk atrodas šā brīža pasaules labākais bokseris Sauls Kanelo Alvaress.

Domājams, ka britu superzvaigznes Fjūrijs un Džošua šajā rangā krietni varētu pakāpties ar savstarpēju dueli, kamēr viņi abi vēl ir savu spēju virsotnē.

Redaktors iesaka