Novaks Džokovičs zaudējis vīzu un tiks deportēts no Austrālijas

Novaks Džokovičs

FOTO: SIPA/Scanpix

Pasaules vīriešu tenisa pirmā rakete Novaks Džokovičs tomēr nevarēs piedalīties gaidāmajā "Australian Open" čempionātā, jo anulēta viņa vīza, vēsta ārzemju mediji.

Džokovičs trešdien ieradās Melburnā, kur varasiestādes konstatēja kļūdu viņa vīzas pieteikumā. 

Slavenais tenisists, ierodoties Melburnā, bija spiests pavadīt vairākas stundas lidostā, līdz tika pieņemts lēmums, ka viņa vīza nav derīga, kā rezultātā viņš drīzumā no Austrālijas tiks deportēts.Tajā pat laikā viņa advokāti mēģinās pārsūdzēt lēmumu.

Džokoviča ceļā uz Austrāliju trešdien jau radās sarežģījumi, jo Viktorijas štata amatpersonas atteicās apstiprināt viņa vīzas pieteikumu.

Štata sporta ministra pienākumu izpildītāja Džaala Palforda trešdien tviterī rakstīja, ka štats ir noraidījis federālās valdības lūgumu palīdzēt saistībā ar sportista vīzu, jo vīzu apstiprināšana esot federālās valdības ziņā.

Pagaidām gan nav skaidrs, kādēļ radusies problēma ar Džokoviča vīzu, bet Austrālijas medijos izskanējis, ka sportists pieteicies nepareizam vīzas veidam.

Plašu rezonansi izraisījis arī Austrālijas atklātā tenisa čempionāta organizatoru lēmums piešķirt medicīnisku izņēmumu Džokovičam, kurš līdz šim vairījies publiski runāt par savu vakcinācijas statusu, aizbildinoties, ka tā ir privāta lieta. Vietnē "Instagram" tenisists šonedēļ paziņoja, ka ir saņēmis medicīnisko izņēmumu, kas sniedz iespēju piedalīties turnīrā, un jau ir ceļā uz Austrāliju.

Tomēr viņam varētu rasties problēmas uz robežas, jo Austrālijas valdība ir paziņojusi, ka viņam jāuzrāda "pieņemami pierādījumi", ka viņš nevar vakcinēties medicīnisku apsvērumu dēļ.

Džokovičs Austrālijas atklātajā čempionātā uzvarējis deviņas reizes un ar šveicieti Rodžeru Federeru un spāni Rafaelu Nadalu dala "Grand Slam" titulētāko tenisistu godu - viņiem katram ir pa 20 trofejām.

Melburnā jau ir ieradies Nadals, lai pēc inficēšanās ar Covid-19 varētu pienācīgi sagatavoties gaidāmajai sezonai un turnīram.

Sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs - Austrālijas atklātais čempionāts - norisināsies no 17. līdz 30.janvārim.

Redaktors iesaka