Infektoloģe: Omikrona paveidam izplatoties, ambulatorā veselības aprūpes sistēma varētu piedzīvot pārslodzi (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna. Foto: Evija Trifanova/LETA

Covid-19 vīrusa omikrona paveidam izplatoties, īpaši noslogota varētu būt ambulatorā veselības aprūpes sistēma, jo daudziem pacientiem slimības gaita būs viegla un vajadzēs saņemt konsultācijas no ģimenes ārstiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" ceturtdien, 6. janvārī, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas katedras vadītāja profesore Ludmila Vīksna.

Viņa atzīmēja, ka Covid-19 omikrona variants stacionāros galvenokārt tiek atklāts tiem pacientiem, kuri nonāk slimnīcā ar citām slimībām vai traumām, un bieži šiem cilvēkiem nav nekādu Covid-19 raksturīgo simptomu.

"Ja inficēto būs ļoti daudz, un tā tas, visticamāk, būs, tad, manuprāt, būs noslogota ambulatorā veselības aprūpes sistēma, jo pacienti ar vieglām un vidēji smagām slimības formām tomēr kādas dienas nevarēs iet darbā,

tiem būs vajadzīga darba nespējas lapa, varbūt ārstu konsultācijas, un tas varētu noslogot veselības aprūpes sistēmu kopumā. Tā ir tāda, manuprāt, šobrīd ļoti nopietna lieta, kam jāgatavojas," sacīja Vīksna.

Arī viņa pievienojas vairāku kolēģu prognozētajam, ka omikrona lielās izplatības dēļ ar to saslims teju katrs iedzīvotājs. Līdz ar to Vīksna neizslēdz iespēju, ka nākotnē pasaulē varētu atteikties no līdzšinējās prakses omikrona pacientus īpaši izolēt.

"Piemēram, ja mēs netestētu pacientu, kurš kaut kādu [citu] apstākļu dēļ nonāk slimnīcā, viņš tāpat dzīvotu pasaulē, un lielākā daļa jau dzīvo, un tā mēs viens no otra inficējamies," sacīja infektoloģe.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu