Raidījums: Vecāki ir atbildīgi, ja bērni līdz 16 gadu vecumam izmanto lietotni "WhatsApp"

WhatsApp. Ilustratīvs attēls

FOTO: Phil Noble / REUTERS

Skolas saziņai izmanto arī platformu "WhatsApp", kuru var izmantot no 16 gadu vecuma. Atbilstīgo vecumu nesasniegušie lietotni drīkst izmantot ar vecāku atļauju, vēsta raidījums "4. studija". 

Rīgas 1. ģimnāzijas pārstāvji telefonsarunā pauž, ka ir iespēja izmantot žurnālu "E-klase". Iespējams, ka klases audzinātājiem ir "WhatsApp' grupas vai kaut kas tamlīdzīgs, bet tas arī ir dziļi individuāli, jo arī "E-klases" pasts daudziem uz viņu e-pastiem nāk un tamlīdzīgi.

Nav nemaz nepieciešams tikai un vienīgi "WhatsApp", to var izmantot kā papildu saziņas iespēju. Kovidtestēšanas laikā, protams, arī sešos no rīta viņiem visiem pienāk paziņojumi.

Un, jo grupas ir lielākas, jo saziņa ir plašāka, laikietilpīgāka un bieži vien ne tik produktīva, "WhatsApp" lietošanas paradumus skolā telefonsarunā skaidro Rīgas 64. vidusskolas pārstāvji.

Raidījuma aptaujātās skolas pārsvarā izmanto "E-klasi", tomēr mācību uzdevumiem, kur nepieciešams pievienot skaņas vai video failu, tas var būt arī par lielu "E-klasei", tādēļ dažkārt var tikt izmantots arī jau pieminētais "WhatsApp", kur failus ātri un ērti nosūtīt.

Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska skaidro: "Skolotājiem būtu jāzina, ka "WhatsApp" lietošanas noteikumi paredz, ka "WhatsApp" drīkst lietot cilvēki vecumā no 16 gadu vecuma.

Protams, mēs zinām, ka arī jaunāki bērni izmanto "WhatsApp", bet tā jau tad ir vecāku atbildība, ja viņi ir atļāvuši bērniem lejupielādēt šo mobilo lietotni.

Bet skolas līdz ar to nedrīkst pieprasīt, lai bērni tur reģistrētos, tāpēc droši vien, ka tas nebūs gluži pedagoģiski pareizi teikt bērniem, ka viņiem ir jāsamelo par savu vecumu, lai viņi var izmantot šo lietotni.

Ir bijuši arī mūsu pieredzē gadījumi, kad ir nesaprašanās skolas un pedagogu, un vecāku vidū, un prasa, kā tad būtu pareizi jādara, lai nodrošinātu šo komunikāciju, jo "WhatsApp" bērniem, lielākajai daļai, ir ērtākais tādai ātrai komunikācijai.

Šis risinājums būtu tāds, ja, piemēram, no 25 skolēniem klasē 24 ir "WhatsApp", bet vienam nav, jo vecāki nevēlas, ka viņu bērniem ir, tad tam vienam bērnam tiek norādīts viena vecāka tālruņa numurs. Bet skola nedrīkst to ["WhatsApp"] pieprasīt personām, kas ir jaunākas par 16 gadiem."

Redaktors iesaka