Bertāns sekmē "Wizards" panākumu; "Mavericks" bez Porziņģa turpina uzvaru sēriju

Dāvis Bertāns (pa kreisi)
Dāvis Bertāns (pa kreisi) Foto: AP/Scanpix

Dāvis Bertāns svētdien guva septiņus punktus Vašingtonas "Wizards" komandas uzvarā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē. Savukārt citā mačā panākumu izcīnīja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" vienība.

"Wizards" izbraukumā ar rezultātu 102:100 pārspēja Orlando "Magic", sagādājot pretiniekiem devīto zaudējumu pēc kārtas.

Bertāns laukumā pavadīja 10 minūtes, kuru laikā viņš trāpīja divus no četriem tālmetieniem un realizēja arī vienīgo izpildīto soda metienu.

Latvieša rēķinā arī četras izcīnītas atlēkušās bumbas, viena kļūda, trīs piezīmes un pozitīvs +/- rādītājs +3.

Aizpagājušajā mačā Latvijas basketbolists sastiepa kreiso potīti un spēli noslēdza priekšlaicīgi. Traumas dēļ Bertāns iepriekšējo maču izlaida, bet nu bija atpakaļ ierindā.

"Wizards" sastāvā Kails Kuzma guva 27 punktus un izcīnīja 22 atlēkušās bumbas, bet Bredlijs Bīls pievienoja 20 punktus.

Spēles beigās Kuzma un Bīls katrs trāpīja pa vienam soda metienam, palīdzot "Wizards" nosargāt vadības grožus.

"Magic" rindās 32 punktus guva Terenss Ross, 16 pievienoja Franzs Vāgners.

Austrumu konferences kopvērtējumā "Wizards" ar 20 uzvarām un 20 zaudējumiem ieņem devīto vietu, tikmēr "Magic" ar bilanci 7-34 ir pēdējā vietā gan Austrumos, gan līgā kopumā.

"Mavericks" svētdien ar rezultātu 113:99 savā laukumā pārspēja Austrumu konferences līdervienību Čikāgas "Bulls".

Dalasas komanda izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas, savukārt "Bulls" vienībai pārtrūka deviņu panākumu sērija.

Uzvarētāju labā Luka Dončičs guva 22 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un veica 14 rezultatīvas piespēles.

Vēl "Mavericks" sastāvā rezultatīvi nospēlēja Maksi Klēbers un Džošs Grīns, kuri katrs guva 18 punktus, bet 17 pievienoja Džeilens Bransons.

Porziņģis spēlē nepiedalījās Covid-19 drošības protokola dēļ.

"Bulls" līderi Zeks Lavīns un Demars Derouzens katrs guva 20 punktus.

Otrajā ceturtdaļā "Mavericks" nokļuva iedzinējos ar -11, taču starpību līdz puslaika pārtraukumam izdevās samazināt (54:55).

Izrāvienu mājinieki veica ceturtajā ceturtdaļā, spēles beigu daļā iegūstot pat 18 punktu pārsvaru.

"Mavericks" ar 22 uzvarām un 18 zaudējumiem ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, tikmēr "Bulls" ar bilanci 26-11 ir līdere Austrumos.