Austrālijas tiesa apmierina Džokoviča apelāciju

Novaks Džokovičs

FOTO: Reuters/ScanPix

Austrālijas tiesa pirmdien apmierināja pasaules pirmās raketes vīriešu tenisā Novaka Džokoviča apelācijas sūdzību par vīzas anulēšanu, tādējādi serbs tomēr varētu piedalīties sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā - Austrālijas atklātajā čempionātā.

Kā zināms, Džokovičs pagājušajā trešdienā ieradās Melburnā, kur varasiestādes konstatēja kļūdu viņa vīzas pieteikumā un to anulēja.

Tiesa lēmusi, ka Džokovičs no aizturēto personu uzturēšanās centra jāatbrīvo 30 minūšu laikā, kā arī Austrālijas valdībai jāsedz visi tiesas izdevumi.

Tikmēr valdības pārstāvis tiesā Kristofers Trans pēc lēmuma norādīja, ka imigrācijas lietu ministrs lems par personīgu vīzas atcelšanu Džokovičam.

Sašutumu Austrālijā izraisījis tas, ka Džokovičs bez Covid-19 potes spējis šķērsot valsts robežu, lai gan likums nosaka, ka valstī var iebraukt tikai potējušies ārzemnieki.

Ja ministrs pieņems lēmumu anulēt Džokoviča vīzu, serbs valstī nevarēs iebraukt vismaz trīs gadus.

Jau ziņots, ka plašu rezonansi izraisīja Austrālijas atklātā tenisa čempionāta organizatoru lēmums piešķirt medicīnisku izņēmumu Džokovičam, kurš līdz šim vairījies publiski runāt par savu vakcinācijas statusu, aizbildinoties, ka tā ir privāta lieta. Vietnē "Instagram" tenisists pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ir saņēmis medicīnisko izņēmumu, kas sniedz iespēju piedalīties turnīrā, un jau ir ceļā uz Austrāliju.

Džokovičs Austrālijas atklātajā čempionātā uzvarējis deviņas reizes un ar šveicieti Rodžeru Federeru un spāni Rafaelu Nadalu dala "Grand Slam" titulētāko tenisistu godu - viņiem katram ir pa 20 trofejām.

Sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs - Austrālijas atklātais čempionāts - norisināsies no 17. līdz 30.janvārim.

Redaktors iesaka