Covid-19 ⟩ Potētiem cilvēkiem slimības pabalstu atkal plāno izmaksāt no pirmās slimības dienas

LETA
Potētiem cilvēkiem slimības pabalstu atkal plāno izmaksāt no pirmās slimības dienas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Tero Vesalainen/Shutterstock

Saeima ceturtdien, 13. janvārī, nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", kas paredz uz laiku atjaunot slimības pabalsta izmaksu no potēšanas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāts.

Šāda kārtība plānota līdz valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām, 28. februārim. Tā attieksies arī uz personām, kuras būs saņēmušas atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju.

Labklājības ministrijā aģentūru LETA informēja, ka slimības pabalstu no valsts budžeta izmaksās no pirmās darbnespējas dienas, ja personai ir izsniegta darbnespējas lapa B sakarā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos mājas karantīnā.

Ja cilvēkam būs izsniegta darbnespējas lapa akūtu augšējo elpceļu infekciju dēļ, valsts apmaksās slimības pabalstu no darbnespējas pirmās dienas līdz darbnespējas trešajai dienai, paredz likuma grozījumi.

Slimības pabalsta kopējā periodā neieskaitīs darbnespējas dienas, par kurām minētajām personām šajā laikposmā būs izsniegta darbnespējas lapa saistībā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos mājas karantīnā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu