LVĢMC visā valstī izsludinājis brīdinājumu par stipru vēju (1)

Foto: LVĢMC

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) visā valstī izsludinājis brīdinājumu par stipru vēju, kas būs spēkā no plkst. 23 ceturtdienas vakarā līdz plkst. 8 sestdienas rītā. 

Teritorijas lielākajā daļā izsludināts dzeltenās pakāpes brīdinājums, bet Vidzemes piekrastē, tai skaitā Rīgā, un Kurzemes rietumu piekrastē izsludināts oranžā līmeņa brīdinājums.

Jau ziņots, ka piektdien, 15. janvārī, Latvijā gaidāms stiprākais vējš kopš pērnā gada 21. oktobra, brīdina sinoptiķi. Pēc siltuma rekordiem no rīta valsti šķērsos aukstā atmosfēras fronte.

Debesis brīžiem skaidrosies, saulainākais laiks gaidāms Kurzemē. No rīta teju visā valstī līs, gaidāms arī slapjš sniegs; dienas gaitā daudzviet valsts centrālajā un austrumu daļā īslaicīgi snigs.

Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma nakts otrajā pusē un agrā rītā, kad termometra stabiņš pakāpsies līdz +3..+8 grādiem. Uz ceļiem vietām veidosies apledojums. Gaisa temperatūra dienā būs 0..+5 grādi.

Vēja brāzmas var lauzt koku zarus un atsevišķus kokus, kā arī radīt citus nelielus postījumus. Lielākais izsaukumu skaits par vēja radītajiem postījumiem glābējiem gaidāms galvaspilsētā.

Rīgā piektdien no rīta un dienā ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 22-24 metriem sekundē. Nakts izskaņā temperatūra sasniegs +6 grādus, dienā tā būs +3 grādi. No rīta gaidāms lietus, vēlāk iespējami īslaicīgi nokrišņi, starp mākoņiem uzspīdēs saule.

Vējuzplūdu dēļ ūdens līmenis Rīgā un citviet Vidzemes piekrastē pakāpsies 1-1,2 metrus virs normas, kas atbilst dzeltenās kategorijas brīdinājumam.

14.janvāra siltuma rekords galvaspilsētā reģistrēts 2007.gadā, kad gaisa temperatūra sasniedza +6,7 grādus, bet visas valsts rekords ir +7,7 grādi 1993.gadā, liecina LVĢMC dati.

Uz augšu