"Rīgas siltums" plāno tarifu pieaugumu. Aicina iedzīvotājus paust viedokli

LETA
"Rīgas siltums" plāno tarifu pieaugumu. Aicina iedzīvotājus paust viedokli
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
AS "Rīgas siltums" siltumcentrāles "Ziepniekkalns" biokurināmā koģenerācijas stacijas dūmenis.
AS "Rīgas siltums" siltumcentrāles "Ziepniekkalns" biokurināmā koģenerācijas stacijas dūmenis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina paust viedokli par plānoto AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifu pieaugumu par 6,7%, informēja SPRK pārstāvji.

SPRK 2021.gada 20.decembrī saņēmusi un patlaban vērtē "Rīgas siltums" iesniegto siltumenerģijas tarifu projektu. Jaunais tarifu projekts iesniegts, ņemot vērā izmaiņas siltumenerģijas bilancē un siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanas izmaksās.

Tarifu projektā aprēķinātā siltumenerģijas gala tarifa pieaugums plānots 6,7% apmērā, salīdzinot ar šobrīd piemērojamo siltumenerģijas gala tarifu. "Rīgas siltums" pašlaik piemēro siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifu 66,76 eiro par MWh apmērā.

Tarifu projekta iesniegšana saistāma ar izmaiņām uzņēmuma siltumenerģijas bilancē, kurināmā (dabasgāze, šķelda) cenu pieaugumu un pārējo siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksu izmaiņām. Tarifu projektā ir iekļautas siltumenerģijas ražošanas, pārvades un sadales, kā arī tirdzniecības izmaksas, un attiecīgi noteikti šo pakalpojumu tarifi.

"Rīgas siltums" ir iesniegusi pilno tarifu projektu, kurā SPRK vērtēšanas laikā pārbaudīs visas komersanta izmaksas. Kopējais pilnā tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir 120 dienas. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

SPRK vērš uzmanību, ka komersanta aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts izvērtēšanas laikā var tikt mainīts. Izvērtējot tarifu projektu un pārskatot tā darbības procesus, izmaksas var tikt precizētas. Kā rezultātā SPRK apstiprinātie tarifi var atšķirties no "Rīgas siltums" sākotnēji iesniegtā, tostarp arī tarifu spēkā stāšanās laiks.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar publicēto tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus un ieteikumus SPRK vai "Rīgas siltums".

Kā ziņots, siltumenerģijas tarifi par 6,7% varētu pieaugt no 1.marta, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Šajā apkures sezonā "Rīgas siltuma" tarifs audzis jau divreiz. No 1.septembra tas, salīdzinot ar iepriekšējo maksu, pieauga par 26,6%, bet no 1.novembra - vēl par 16,5%. Tādējādi kopumā tarifs šoruden palielinājās par 47,5% jeb par 21,49 eiro.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir apmēram 825 kilometri, no kuriem 85% ir uzņēmuma īpašumā.

Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet AS "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu