Kurzemē vējš lauž kokus. Traucēta elektroapgāde
Papildināts

Ilustratīvs attēls.

FOTO: cemT/shutterstock

Piektdienas, 14. janvāra, rītā daudzviet Kurzemē vēja ātrums brāzmās pārsniedzis 20 metrus sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Līdz septiņiem rītā Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz 29 m/s, Ventspils lidostā - 25 m/s, Saldū - 24 m/s, Liepājas ostā - 23 m/s.

Rietumu vējš pāriet ziemeļrietumu vējā.

AS "Sadales tīkls" elektroapgādes atslēgumu kartē redzams, ka Kurzemē pieaug avārijas atslēgumu skaits.

Savukārt kopš nakts vidus bez elektrības ir daļa Ludzas.

Gaisa temperatūrai vietām Kurzemē un Zemgalē pakāpjoties virs +7 grādiem, pārspēti 14.janvāra siltuma rekordi.

Valsts ziemeļaustrumu daļā lietus pāriet slapjā sniegā, gaisa temperatūra pazeminājusies līdz +1..+2 grādiem.

Jau ziņots, ka valsti no ziemeļiem šķērso aukstā atmosfēras fronte. Līdz pat sestdienas rītam spēkā brīdinājums par stipru vēju.

Spēcīgā vēja dēļ Latvijā traucēta elektrības piegāde vairākiem tūkstošiem klientu

Spēcīgā vēja piektdien ap plkst. 7 elektroapgāde bija traucēta aptuveni 6 500 klientiem valsts rietumu un austrumu daļā, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkls" komunikācijas projektu vadītāja Inga Tilhena.

Uzņēmuma operatīvā darba brigādes strādā pie bojājumu novēršanas, lai klientiem atjaunotu elektroapgādi. "Sadales tīkls" sekojot līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiekot atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas.

Spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls" vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.