"Es ceru, ka bērnus pēc skolas vējš atpūtīs māju virzienā, nevis uz otru pusi." Sociālo tīklu lietotāji joko par brāzmaino vēju

Apollo.lv
"Es ceru, ka bērnus pēc skolas vējš atpūtīs māju virzienā, nevis uz otru pusi." Sociālo tīklu lietotāji joko par brāzmaino vēju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Jau ziņots, ka piektdien līdz vēlam vakaram Vidzemes piekrastē, tai skaitā Jūrmalā, galvaspilsētā un Pierīgas novados, kā arī Kurzemes rietumu piekrastē ir spēkā oranžās pakāpes brīdinājums par stipru vēju. Sociālo tīklu lietotāji joko par notiekošo aiz loga.

Jau vēstīts, ka glābēji piektdienas, 14. janvāra, rītā saņēmuši 20 izsaukumus par spēcīgā vēja nolauztajiem kokiem uz ceļa braucamās daļas, noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). 

No plkst. 7.30 līdz 9 saņemti 20 izsaukumi par nolauztiem kokiem Kurzemē, Zemgalē un Rīgā.

Jau ziņots, ka piektdien līdz vēlam vakaram Vidzemes piekrastē, tai skaitā Jūrmalā, galvaspilsētā un Pierīgas novados, kā arī Kurzemes rietumu piekrastē ir spēkā oranžās pakāpes brīdinājums par stipru vēju.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka piekrastē rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 25-28 metriem sekundē (m/s).

Līdz pat sestdienas rītam visā valstī spēkā dzeltenais vēja brīdinājums - rietumu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 20-23 m/s.

Šādā vējā lūst koku zari un atsevišķi koki, iedzīvotājiem jāuzmanās arī no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami elektroapgādes traucējumi.

Vēja uzplūdu dēļ Rīgā izsludināts arī dzeltenās pakāpes brīdinājums par ūdens līmeņa paaugstināšanos līdz 115-130 centimetriem Latvijas augstuma sistēmā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu