FOTO ⟩ Žūrija paziņo "Lielās mūzikas balvas 2021" nominantus

"Lielās mūzikas balvas" žūrija piektdien, 14. janvārī preses konferencē paziņoja "Lielās mūzikas balvas 2021" nominantus un balvas par mūža ieguldījumu saņēmējus.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 8. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 "Klasika". Balsojums par "Delfi" auditorijas simpātiju norisināsies no 14. februāra līdz 6. martam, piedāvājot ikvienam izvēlēties savu favorītu no Lielās mūzikas balvas nominantiem.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, kuru organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un VSIA "Latvijas Koncerti".

Preses konferencē tika paziņoti Lielās mūzikas balvas 2021 nominanti šādās kategorijās: Par mūža ieguldījumu; Gada uzvedums; Gada jaunais mākslinieks; Gada koncerts; Par izcilu interpretāciju; Par izcilu sniegumu gada garumā; Par izcilu darbu ansamblī; Gada komponists.

Lielās mūzikas balvas 2021 nominantu paziņošanai veltītajā preses konferencē piedalījās:

Kultūras ministrs Nauris Puntulis; "Latvijas Koncerti" valdes loceklis Guntars Ķirsis; Latvijas Televīzijas valdes loceklis Ivars Priede un Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Lielās mūzikas balvas 2021 žūriju pārstāvēja: žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, muzikologs, komponists Andris Vecumnieks; mūzikas pedagoģe un docētāja Iveta Grunde; muzikoloģe, Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle; LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Andris Saulītis.

Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu saņems Samsons Izjumovs un diriģents Imants Resnis

Kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" uz balvu pretendē koklētāja Līga Griķe, dziedātājs Edgars Ošleja un flautiste Egija Sproģe. Savukārt par uzvaru kategorijā "Gada koncerts" sacentīsies Mūsdienu mūzikas festivāla "deciBels" tiešsaistes koncerts "A-Ronne" 12.martā, koncerts "Amao Omi / "Bezjēdzīgais karš"" Rīgas Lutera baznīcā 3.septembrī. Tāpat par uzvaru sacentīsies festivāla "Windstream" koncerts "Katedrāle un roks" 10. oktobrī Lielajā ģildē.

Kategorijā "Par izcilu interpretāciju" nominēts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" ansamblis un diriģents Normunds Šnē par Žerāra Grizē "Vortex Temporum" izpildījumu festivālā "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" 29. aprīlī Lielajā ģildē. Tāpat kategorijā nominēts dziedātājs Jānis Šipkēvics par darbu Krista Auznieka kameroperā "Tagadne" 14. augustā un 15. augustā kultūrvietā "Hanzas Perons". Nominēts ir arī vijolnieks Georgs Sarkisjans par Arama Hačaturjana "Koncerta vijolei un orķestrim" izpildījumu 29.okotbrī Lielajā ģildē.

Kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" sacentīsies Latvijas Radio bigbends un tā mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags, Liepājas Simfoniskais orķestris tiešsaistes koncertu ciklā "Simfonija Tuvāk" un ērģelnieks Aigars Reinis par koncertiem Rīgas Domā. Kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" nominēta čelliste Margarita Balanas, pianiste Elīna Bērtiņa un kontrabasists Jānis Rubiks. Par uzvaru kategorijā "Gada komponists" sacentīsies Krists Auznieks, Jēkabs Jančevskis un Anna Ķirse.

Kategorijā "Gada uzvedums" par uzvaras lauriem sacentīsies multimediāla monoopera "Cilvēka balss. Telefons", kuras režisore ir Sonora Vaice, bet rīkotājs - Operetes teātris. Nominēts ir arī audiovizuāls koncertuzvedums "Krastā saviļņots", kura mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Laura Leontjeva. Pasākumu rīkoja Saulkrastu koris "Anima". Kategorijā nominēta ir arī Imanta Kalniņa opera "Matīss, kausu bajārs", kuras diriģents bija Ainārs Rubiķis, bet režisore - Rēzija Kalniņa. Pasākuma rīkotājs bija "Oratorio".

Redaktors iesaka