ASV izlūkdienesti: Krievija gatavojas safabricēt ieganstu iebrukumam Ukrainā

Ukraiņu karavīrs.

FOTO: AP Photo/Efrem Lukatsky

ASV izlūkdienestu rīcībā ir informācija, kas liecina, ka Krievija gatavojas sarīkot provokāciju Ukrainas austrumos, ko varētu izmantot kā ieganstu jaunai ofensīvai pret Ukrainu, vēsta raidsabiedrība CNN.

ASV amatpersona vēsta, ka Krievijas operatīvie darbinieki ir apmācīti karadarbībā un sprāgstvielu izmantošanā, lai veiktu sabotāžas aktus pret pašas Krievijas pilnvarotajiem spēkiem.

"Mēs redzējām, kā šie paņēmieni tika izmantoti 2014. gadā. Un viņi atkal gatavojas tos izmantot," vēsta ASV nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans.

15

Ukrainas Aizsardzības ministrijas izplatītajā paziņojumā teikts, ka agresorvalsts, militārās vienības un tās pavadoņi saņem pavēlēs sagatavoties šādām provokācijām.

ASV izlūkdienesti atklājuši informāciju par Krievijas veikto desmitiem tūkstošu karavīru pulcēšanos pie Ukrainas robežas.

Tiek vēstīts, ka notiek arī Krievijas sabiedrības sagatavošana karam ar Ukrainu, jo tiek vēstīts par Ukrainas līderu kareivīgumu un cilvēktiesību stāvokļa pasliktināšanos šajā valstī.

Ziņu medijs "Apollo.lv" jau vēstīja, ka Krievija piespiedusi Rietumus sēsties pie sarunu galda, sakoncentrējot pie Ukrainas robežām 100 000 vīru lielu karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem, kā arī alianses infrastruktūras demontāžu tā dēvētajās jaunajās dalībvalstīs, atjaunojot stāvokli, kāds pastāvēja uz 1997. gada 27. maiju, tas ir, pirms pirmās NATO paplašināšanās.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās "drošības garantijas", viņam nāksies īstenot "militāri tehniskus pasākumus".

ASV un citas NATO dalībvalstis paziņojušas, ka šīs prasības ir nepieņemas un nav pat apspriežamas, taču izrādījušas gatavību runāt par ieroču kontroli, raķešu izvietošanu un par pasākumiem savstarpējās uzticības stiprināšanai.

Aktuālākās ziņas