Tiesa lemj par Džokoviča vīzas anulēšanu. Tenisistu paredzēts deportēt

Novāks Džokovičs

FOTO: EPA/LETA

Pasaules tenisa pirmā rakete Novaks Džokovičs zaudējis savu pēdējo iespēju palikt Austrālijā, tādēļ viņu paredzēts deportēt, vēsta raidsabiedrība BBC.

Trīs Austrālijas Federālās tiesas tiesneši svētdien atstāja spēkā imigrācijas ministra Aleksa Hoka lēmumu anulēt 34 gadus vecā Džokoviča vīzu. Ministrs lēmumu piektdien pamatoja ar sabiedrības interesēm.

Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams, tādēļ, visticamāk, Džokovičam līdz deportācijai būs jāatrodas migrantu aizturēšanas centrā Melburnā. Tiesas lēmums nozīmē, ka Džokovičs nepiedalīsies "Australian Open", kas sāksies pirmdien.

Ierasti rīkojums par deportāciju no Austrālijas ietver arī trīs gadu aizliegumu atgriezties Austrālijā.

Ministrs Hoks Džokoviča vīzas atcelšanu pamatoja ar to, ka viņa atrašanās valstī var apdraudēt sabiedrības veselību un "labo kārtību", kā arī "var kaitēt citu cilvēku vakcinācijas centieniem".

Džokovičs 5.janvārī ieradās Melburnā, kur varasiestādes konstatēja kļūdu viņa vīzas pieteikumā un to anulēja. Pirmdien tika apmierināta viņa apelācija un tenisists varēja palikt valstī.

Tiesa, imigrācijas lietu ministrs varēja personīgi lemt par vīzas atcelšanu Džokovičam. Kad ministrs piektdien paziņoja savu lēmumu, Džokovičs iesniedza apelācijas sūdzību tiesā.

Sašutumu Austrālijā izraisījis tas, ka Džokovičs bez Covid-19 potes spējis šķērsot valsts robežu, lai gan likums nosaka, ka valstī var iebraukt tikai potējušies ārzemnieki.

Ziņu medijs "Apollo.lv" jau vēstīja, ka Džokovičs pagājušajā trešdienā ieradās Melburnā, kur varasiestādes konstatēja kļūdu viņa vīzas pieteikumā un to anulēja. Pirmdien tika apmierināta viņa apelācija un tenisists varēja palikt valstī.

Tiesa, imigrācijas lietu ministrs varēja personīgi lemt par vīzas atcelšanu Džokovičam.

Sašutumu Austrālijā izraisījis tas, ka Džokovičs bez Covid-19 potes spējis šķērsot valsts robežu, lai gan likums nosaka, ka valstī var iebraukt tikai potējušies ārzemnieki.

Jau ziņots, ka plašu rezonansi izraisīja Austrālijas atklātā tenisa čempionāta organizatoru lēmums piešķirt medicīnisku izņēmumu Džokovičam, kurš līdz šim vairījies publiski runāt par savu vakcinācijas statusu, aizbildinoties, ka tā ir privāta lieta. Vietnē "Instagram" tenisists pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ir saņēmis medicīnisko izņēmumu, kas sniedz iespēju piedalīties turnīrā, un jau ir ceļā uz Austrāliju.

Džokovičs Austrālijas atklātajā čempionātā uzvarējis deviņas reizes un ar šveicieti Rodžeru Federeru un spāni Rafaelu Nadalu dala "Grand Slam" titulētāko tenisistu godu - viņiem katram ir pa 20 trofejām.

Sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs - Austrālijas atklātais čempionāts - norisināsies no 17. līdz 30.janvārim.

Redaktors iesaka