Izcilajam estrādes dziedātājam Viktoram Lapčenokam 75

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Dziedātājs Viktors Lapčenoks.
Dziedātājs Viktors Lapčenoks. Foto: Paula Čurkste/LETA

Populārāko Raimonda Paula dziesmu izpildītājs Viktors Lapčenoks (1947) šodien, 16. janvārī, svin īpašu jubileju. Lieliskās balss īpašniekam - 75! 

Lapčenokam komponējuši arī citi komponisti - Romualds Kalsons, Ģederts Ramans un Leons Amoliņš, arī Jānis Griķis, Aleksandrs Kublinskis un Gunārs Šimkus.

Pats Lapčenoks intervijās ir atzinis, ka jaunībā pašam estrādes solista karjera nav pat sapņos rādījusies. Tolaik garā auguma dēļ viņš apsvēris iespēju sākt basketbolista karjeru.

"Esmu laimīgs, ka piedzimu tādā laikā, kad liktenis saveda mani kopā ar Raimondu Paulu. Lai kā muku no lielās skatuves, tā mani ievilka," viņš atzīst.

Viktors Lapčenoks
Viktors Lapčenoks Foto: Publicitātes foto

1947. gada 16. janvārī dzimušais Viktors Lapčenoks ir īsts strādnieku bērns, proletārietis. Smags darbs, pacietība un vienkāršu ļaužu sirsnība veidoja nākamā mākslinieka pasaules redzējumu, kur kopš 5. klases svarīgu vietu ieņēma sports. Dziedāšanas skolotāja zēnu sauca par «zelta rīklīti» un kā kartupeļu lakstu starp rozēm ielika vienīgo puiku starp meitenēm vokālajā ansamblī.

Kādudien Lapčenoka dzīvi ar kājām gaisā sagrieza kāds telefona zvans. Zvanītājs bija pats slavenais Raimonds Pauls – REO vadītājs piedāvāja puisim atnākt uz noklausīšanos. Todien nosvīdis Viktors strinkšķināja savu salāpīto ģitārīti, kurai kāds pa Jāņiem bija uzsēdies virsū, un nodziedāja slaveno Mežrozīti. Pēc priekšnesuma Paula solījies šo koka gabalu, proti, ģitāru, izmest pa logu, bet par jaunā dziedoņa izredzēm neteica ne vārda. Pagāja pāris nedēļu, līdz sekoja neticamais uzaicinājums – dziedāt REO...

2017. gadā izdota grāmata par Viktoru Lapčenoku "Izredzēts". 

Foto: Grāmatas "Izredzēts" un CD "Leģendas. Viktors Lapčenoks" atvēršanas pasākums.

 

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu