Šaraks noliedz, ka viņam iepirkuma laikā būtu bijusi kāda saistība ar “Trimaļnīkiem”. Sūdzības internetā esot safabricējuši kolēģi Līvānu domē.
Firmas "Trimaļnīki" oficiālā adrese ir bijušās Līvānu mežniecības ēkā. To uzņēmums par 87 eiro mēnesī nomā no pašvaldības, taču ēka jau gadiem ir pamesta. Tiesības uz 30 gadiem izmantot īpašumu firma ieguva teju vienlaikus ar rezultātu ielu pārbūves iepirkumā. Pašvaldība jau trīsreiz bija organizējusi nomas tiesību izsoli, bet bez panākumiem.
Pēc Šaraka aiziešanas par Ubaglīča projektā atbildīgo iecēla pašvaldības darbinieku Aināru Skromānu. Pētot iepirkuma dokumentus, viņš pamanīja arī citas dīvainības. Ielu pārbūves projektā bija prasīts uzstādīt 195 gaismekļus, bet uzvarējusī firma savā piedāvājumā bija iesniegusi cenu par 182. Ja aprēķinos būtu iekļauts īstais skaits, tad uzvarētu cits uzņēmums.
Aizdomīgs bijis arī "VM VB" iesniegtās summas labojums jau pēc visu piedāvājumu atvēršanas. Uzņēmuma sākotnējais piedāvājums bija 2,2 miljoni eiro. Teorētiski uzņēmumi drīkst labot aritmētiskas kļūdas jau iesniegtos pieteikumos. "VM VB" it kā pamanīja šādu kļūdu peļņas aprēķinā un savu cenu palielināja par 109 tūkstošiem eiro. Tas nodrošināja to, ka piedāvājums aizvien bija zemākais no visiem, bet no tuvākā konkurenta atšķīrās tikai par 20 tūkstošiem. Izpilddirektors 2020. gada rudenī par aizdomām informēja KNAB.
Izpilddirektors un jaunais projekta vadītājs Skromāns apgalvo, ka vairākkārt par savām aizdomām vērsušies pie novada priekšsēdētāja Andra Vaivoda. Vārdos mērs pievienojies darbinieku bažām, taču nekāda rīcība nesekoja. Iespējams, pašvaldību vēlēšanu tuvuma dēļ politiķi nevēlējās iepirkumu apturēt un radīt skandālu. Arī to, ka kļūdas neviens nepamanīja pirms līguma noslēgšanas domes darbinieki skaidro ar priekšsēdētāja spiedienu iepirkumu pabeigt pēc iespējas ātrāk. Tagad viņi uztraucas, ka vaina tiks novelta uz darbiniekiem.
To apstrīd darbinieki, apgalvojot, ka mērs kopš paša sākuma pastiprināti interesējies par konkrētā iepirkuma gaitu un tagad – arī būvniecības darbiem. Viņš arī izdarot spiedienu pazemināt kvalitātes prasības Ubaglīča projektā, lai samazinātu būvnieka izmaksas.
Andris Vaivods Līvānus vada jau teju 20 gadus. Kopš 2013. gada viņš startējis Zaļo un zemnieku savienības sarakstā, taču pagājušajā gadā pieskaņojās varas maiņai par reģioniem atbildīgajā VARAM ministrijā un pievienojās "Latvijas attīstībai". Ubaglīča projekta ažiotāžā viņš vaino bijušos līdzgaitniekus no ZZS un konkurentus no Latvijas Reģionu apvienības.
Vaivods pārliecināts, ka arī izpilddirektors un citi darbinieki pret viņu sazvērējušies politisku iemeslu dēļ.
KNAB "Nekā personīga" informēja, ka, pārbaudot tam iesniegto informāciju, nav konstatējis interešu konfliktu Šaraka rīcībā. Līvānu mērs korupcijas apkarotājiem apgalvojis, ka Šaraks nekādus lēmumus nav pieņēmis.
Tuvākajos mēnešos Līvāniem draud jauns skandāls, kurā iesaistīts “Trimaļnīku” vārds. Bijušās mežniecības ēka saistīta ar pirms vairākiem gadiem īstenotu Eiropas fondu finansētu ielu būves projektu. Lai pierādītu, ka ieguldījumi bija vajadzīgi, domei līdz martam jāuzrāda, ka blakus remontētajām ielām notikušas ievērojamas investīcijas un radītas jaunas darba vietas. Sapnis bija panākt SPA un viesu nama ierīkošanu mežniecības ēkā. Privātam investoram – “Trimaļnīkiem” - līdz šī gada pavasarim tajā bija jāiegulda ap pusmiljonu. Ieguldījumu vietā Ubaglīča būvnieki teritoriju izmantojuši no vecajām ielām norakto materiālu izgāšanai.
"Šobrīd līgums ir lauzts, mēs gatavojam vēlreiz iepirkumu. Ja kāds dzird, Līvānos ir vajadzīgs viesu nams. Tur ir šī mežniecības ēka, burvīgā, starp citu, vietā, blakus ir laukums pie upes, kur šobrīd ir nokrauta grunts, bet pēc tam tiks nolīdzināts," saka Vaivods.
Firma "Trimaļnīki" decembrī izslēgta no Būvkomersantu reģistra, bet Valsts ieņēmumu dienests nodokļu parādu dēļ tam noteicis aizliegumu reģistrēt vai mainīt komercķīlas.
Plašāk "Nekā personīga" sižetā: