VIDEO ⟩ "Situācija ar šī brīža elektrības, gāzes un siltuma rēķiniem ir dramatiska." Vitenbergs atkārtoti koalīcijā aicinās atbalstīt samazinātu PVN likmi

Apollo.lv
"Situācija ar šī brīža elektrības, gāzes un siltuma rēķiniem ir dramatiska." Vitenbergs atkārtoti koalīcijā aicinās atbalstīt samazinātu PVN likmi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.
Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Diez vai atradīsies kāds, kurš priecātos par jaunāko apkures un elektrības rēķinu. Turklāt skarbākie ziemas mēneši vēl tikai priekšā. Iepriekš tika lemts PVN elektrībai un gāzei nesamazināt un cenu griestus nenoteikt. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) TV3 raidījumā "900 sekundes" skaidro, ka piedāvātais risinājums būtisku ietekmi uz valsts budžetu neatstātu.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) atkārtoti aicinās koalīcijas partnerus atbalstīt samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi elektroenerģijai, dabasgāzei, siltumenerģijai un kurināmajai koksnei.

Piedāvājums, ko koalīcijas sadarbības sanāksmē varētu izskatīt pirmdien, 17. janvārī, paredzētu esošā 21% vietā noteikt konkrētajiem energoresursiem PVN likmi 5% apmērā laikā no šī gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim.

Tāpat mājsaimniecībām tarifu pieauguma mazināšanai Ekonomikas ministrija (EM) ir izstrādājusi kompensējošu priekšlikumu – apkures sezonas laikā, no 1. janvāra līdz 30. aprīlim, ieviest atbalsta mehānismu, izmantojot maksimāli pieļaujamās cenas griestu noteikšanas metodi centralizētai siltumapgādei un gāzes apkurei.

"Situācija ar šī brīža elektrības, gāzes un siltuma rēķiniem gan mājsaimniecībām, gan uzņēmējiem ir dramatiska.

Ieviestie atbalsta mehānismi elektrības rēķiniem situāciju risina tikai daļēji. Patērētājus satrauc gala rēķins, kas šajā apkures sezonā ir nepieredzēti liels. Katra maksājuma kaut neliela samazināšana ir būtisks nosacījums iedzīvotāju maksātspējas saglabāšanai," uzsver ekonomikas ministrs.

Vaicāts par to, cik liela iespēja ir sagaidīt arī koalīcijas atbalstu EM piedāvātajam plānam, ministrs norāda, ka viņam šobrīd prātā nav "politisko spēlīšu spēlēšana" un ikvienam ir jānāk ar saviem priekšlikumiem un jāapzinās situācijas nopietnība.

Video: Raidījuma TV3 Ziņas sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu