Sv, 5.02.2023.

Tongā pēc vulkāna izvirduma joprojām slēgta lidosta un traucēti sakari

LETA
Tongā pēc vulkāna izvirduma joprojām slēgta lidosta un traucēti sakari
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Tonga.
Tonga. Foto: AFP/SCANPIX

Klusā okeāna valstī Tongā pēc sestdien, 15. janvārī, notikušā vulkāna izvirduma un cunami joprojām slēgta lidosta un traucēti sakari ar ārpasauli, un tas apgrūtina palīdzības sniegšanu.

Dabas katastrofa nodarījušas lielus postījumus valsts lielākās salas Tongatapu rietumu piekrastē un galvaspilsētā Nukualofā, ziņo Jaunzēlande.

Arī ANO paziņojusi, ka, spriežot pēc satelīta attēliem, Tongatapu rietumu piekraste ir smagi cietusi, tur sagruvušas vai pamatīgi bojātas vairākas ēkas un kūrorti.

Zemestrīcē un cunami bojāgājušo un ievainoto cilvēku skaits pagaidām nav zināms, jo Tonga joprojām ir nošķirta no ārpasaules. Vulkāna izvirduma laikā tika pārrauts galvenais komunikāciju kabelis, kas iet pa jūras gultni.

Zināms, ka dabas katastrofās dzīvību zaudējusi 50 gadus veca Lielbritānijas pilsone Andžela Glovera. Viņa ir pirmais zināmais upuris. Sieviete gāja bojā cunami, mēģinot glābt suņus patversmē, ko bija izveidojusi kopā ar savu vīru.

"Mums nav nekādas papildu informācijas, kas liecinātu par (..) ievērojamiem upuriem," šodien televīzijā paziņoja Austrālijas ministrs Klusā okeāna valstu jautājumos.

Viņš izteicās, ka Tongas lidosta, visticamāk, atsāks darboties trešdien. Pašreiz vulkānisko pelnu dēļ lidmašīnas nevar droši nosēsties.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu