Covid-19 ⟩ Vakcināciju šonedēļ sācis tikai aptuveni tūkstotis cilvēku (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vakcinācija. Ilustratīvs attēls.
Vakcinācija. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vakcināciju pret Covid-19 nedēļas pirmajās divās dienās sācis tikai aptuveni tūkstotis cilvēku, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Pirmo poti šonedēļ saņēmuši 1108 Latvijas iedzīvotāji. Vēl 261 iedzīvotājs šajās dienās potējies ar vienas devas vakcīnu "Johnson&Johnson". Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Otrdien pret Covid-19 vakcinējušies 7440 cilvēki, lielākā daļa - 6065 - saņēmusi balstvakcīnu.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2021.gada jūlija sākumā Latvijā bija 1 882 200 iedzīvotāju. Saskaņā ar LETA aprēķiniem Latvijā vakcinācijas procesu noslēguši 1 279 696 iedzīvotāji jeb 67,99% no visiem iedzīvotājiem. No tiem 29,86% ir saņēmuši arī balstvakcīnu.

Savukārt, rēķinot uz visiem iedzīvotājiem, revakcinējies ir katrs piektais valsts iedzīvotājs.

Otrdien kopumā vakcinēties varēja 289 iestādēs. Visvairāk vakcīnu devu pirmdien izlietots AS "Veselības centru apvienība" un SIA "Veselības centrs 4", kā arī Lailas Atiķes doktorātā.

Vakardienas vakcinācijas tempi atpalikuši no datiem pirms nedēļas, kad otrdien vakcinēti 9849 cilvēki.

Līdz šim pret Covid-19 vakcinēti arī 5443 bērni vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, tostarp 324 no viņiem ir pabeiguši vakcinācijas procesu, saņemot abas devas.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī "Johnson&Johnson" vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu