"Latvenergo" piedāvā klientiem dalīt rēķina maksu garākā periodā (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ieva Lūka/LETA

Elektroenerģijas tirgotājs AS "Latvenergo", lai "Elektrum" klientiem mazinātu elektrības rēķinu slogu, patlaban piemēro atvieglotus atlikto maksājumu nosacījumus, kā arī piedāvā klientiem dalīt rēķina maksu garākā periodā, ziņo AS "Latvenergo" pārstāvji.

Uzņēmumā skaidro, ka iepriekšējā mēneša maksājumi par siltumu, gāzi un elektrību būtiski palielinājuši klientu tēriņus par šiem pakalpojumiem, tādēļ "Latvenergo" ar izpratni izturas pret klientiem, kam rēķini sagādā grūtības, un energokompānija piedāvā vairākus risinājumus maksājumu sloga mazināšanai.

Pēc decembrī piedzīvotā energoresursu cenu pieauguma, ko pastiprināja mainīgi klimatiskie apstākļi, kad gaisa temperatūra Eiropā, Skandināvijā un arī Baltijā piedzīvoja krasas svārstības, 2022.gada janvāra pirmajās divās nedēļās laika apstākļi ir stabilizējušies. Tas radījis situāciju, kurā enerģijas resursu cenas ir nedaudz samazinājušās, un reģionā pēc aukstā bezvēja decembra iestājies periods, kad gaisa temperatūra ir paaugstinājusies un kļuvis vējaināks, tātad - labvēlīgs laiks enerģijas izstrādei vēja elektrostacijās, kas ļauj cerēt uz elektroenerģijas vidējo cenu stabilizāciju. Janvāra pirmajā pusē elektrības cena tirgū bija par 24% zemāka nekā decembrī.

"Latvenergo" Pārdošanas direktors Uldis Mucinieks norāda, ka uzņēmums seko situācijas attīstībai un aicina klientus vērsties pie viņiem, lai individuāli risinātu jautājumus par, piemēram, elektroenerģijas produkta atbilstību patēriņa apjomam un ieradumam, kā arī lai vienotos par norēķiniem.

"Elektrum" klientiem šobrīd piemēro atvieglotus atlikto maksājumu nosacījumus, kā arī, ja klients rīkojas proaktīvi un vienojas, - piedāvā dalīt rēķina maksu garākā periodā, kas var palīdzēt plānot un pielāgot budžeta izveidi aktuālajiem apstākļiem. Mājsaimniecībām tas tiks veikts bez maksas, juridiskām personām - ar ievērojami pazeminātu komisijas maksu.

Turklāt, redzot, ka krasākais rēķinu pieaugums pēdējā mēnesī skar klientus, kas izvēlējušies biržas cenu svārstībām piesaistītos elektrības produktus, "Elektrum" aicina izsvērt lēmumu - izvēlēties atbilstošo un šobrīd zemākas cenas piedāvājumu. Izvēloties jebkuru citu piedāvājuma nodrošinājumu "Elektrum", nepiemēros ne termiņa ierobežojumus, ne sekojošas produkta maiņas maksu.

"Elektrum" informācija liecina, ka vairums klientu maksājumus 2021.gada nogalē veica savlaicīgi, tādēļ nav izveidojies laikus neapmaksātu rēķinu vai citu saistību parāds.

Jau vēstīts, ka "Latvenergo" koncerna apgrozījums 2021.gada deviņos mēnešos bija 659,543 miljoni eiro, kas ir par 16,9% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, savukārt grupas peļņa samazinājās 3,6 reizes - līdz 26,403 miljoniem eiro.

Savukārt 2020.gadā "Latvenergo" koncerna auditētais apgrozījums bija 773,391 miljons eiro, kas ir par 8,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 23,3% un bija 116,309 miljoni eiro. Vienlaikus koncerna māteskompānijas "Latvenergo" apgrozījums samazinājās par 11,9% un bija 385,612 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa pieauga par 53% un bija 154,848 miljoni eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu