P, 15.08.2022.

VIDEO ⟩ "Prasījām, lai parāda vismaz kādu, bet neparādīja nevienu suni." Pāris dodas uz patversmi, tomēr adoptēt dzīvnieku viņiem neizdodas

Apollo.lv
"Prasījām, lai parāda vismaz kādu, bet neparādīja nevienu suni." Pāris dodas uz patversmi, tomēr adoptēt dzīvnieku viņiem neizdodas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 10
Suns biedrības "Dzīvnieku pansija "Ulubele".
Suns biedrības "Dzīvnieku pansija "Ulubele". Foto: Ieva Čīka/LETA

Ģimene no Rīgas vēlējusies adoptēt suni no dzīvnieku patversmes "Ulubele", bet, ierodoties patversmē, lai satiktu iepriekš noskatīto ķepaini, nejutās tur gaidīti, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Rīdzinieks Andrejs savulaik jau deva mājas un rūpējās par kaķi. Izglābjot dzīvnieku vienreiz, viņš ķepaini burtiski metās glābt arī otrreiz, nu jau savās mājās. Glābjot kaķi, guva smagu kājas traumu, kā dēļ turpmāko dzīvi nāksies pārvietoties, balstoties uz spieķa.

"Kaķis uzlīda uz palodzes, es ienācu telpā, caurvējā vērās ciet logs, kur uz palodzes bija kaķis. Es lēcienā izglābu kaķi, pats izkrītot pa logu. Tagad, lūk, šādi – metāliska kāja," stāsta Andrejs.

Nu jau kādu laiku kaķis skraida citos medību laukos. Šis gads Andrejam un viņa dzīvesbiedrei Elizabetei sācies ar apņemšanos dot rūpes citam dzīvniekam, šoreiz maza auguma sunim, kurš justos labi Āgenskalna apkaimes dzīvoklī. Vienā no suņu draugu domubiedru grupām sociālajā tīklā "Facebook" janvāra sākumā uzgājuši ierakstu par neliela izmēra suņuku, kurš tobrīd atradās dzīvnieku patversmē "Ulubele".

"Piezvanījām patversmei, dispečerei prasījām par suni. Teica, ka viss kārtībā, varam atbraukt. Dispečere informēja, ka jāņem līdzi 30 eiro, un teica, ka ļaus pastaigāt ar suni. Ja iepazīšanās būs veiksmīga, teica, ka varēs adoptēt suni, samaksājot 30 eiro par pasi, čipēšanu un vakcināciju," atceras Andrejs.

Ierodoties "Ulubelē", Andreju un Elizabeti nepatīkami pārsteigusi patversmes pārstāvju attieksme.

"Mēs tur bijām pirmoreiz. Attieksme negatīva. Es biju ar spieķi. Aizrādīja, lai nevicinos ar to. Teica, lai atkāpjamies divus metrus. Es vispār ienācu sejas maskā, bet viņa [patversmes pārstāve] bija bez maskas. Demotivējoša attieksme.

Prasījām par konkrēto suni, rādot fotogrāfiju. Mums teica, ka konkrētais suns nav adoptējams. Es norādīju, ka vienojāmies taču. Mēs pusstundu [no sabiedriskā transporta] cauri mežam gājām līdz patversmei. Nav tā, ka man vienkārši to bija izdarīt," stāsta Andrejs.

"Ulubeles" valdes locekle Diāna Elekse pēc tam, kad viņu, taujājot par komunikāciju ar konkrēto ģimeni, uzrunāja "Bez Tabu", izvaicājusi kolēģus patversmē. Atsaucoties uz kolēģu sacīto, viņa norādīja, ka ģimenei esot pieprasīts ievērot piesardzību: divu metru distanci un nenākt dienesta telpās.

Elekse norādīja, ka pandēmijas apstākļos par to nebūtu jāapvainojas, uzsverot, ka patversmes darbinieki apzināti nevēlas kādu aizvainot. Komentējot, kāpēc ģimenei neļāva iepazīties un adoptēt noskatīto suni, Elekse norādīja, ka notikusi komunikācijas kļūme saziņā ar patversmes dispečeri vēl pirms "Ulubeles" apciemojuma.

"Zvanīja sieviete, kura interesējās, vai konkrētais suns ir patversmē, uz ko dispečere atbildēja, ka viņš ir patversmē, bet vienlaikus teica, ka nav pagājušas 14 dienas, kuru laikā iepriekšējam īpašniekam ir tiesības un pienākums braukt pakaļ savam dzīvniekam. Tāpēc viņi tika informēti, ka var atbraukt iepazīties ar suni, bet adoptēt varēs tikai pēc 14 dienu termiņa. Tas tika skaidri pateikts, bet viņi laikam bija sapratuši, ka varēs adoptēt uzreiz," skaidro Elekse.

"Prasījām, lai parāda vismaz kādu, bet neparādīja nevienu suni. Ja, piemēram, no Lietuvas būtu atbraukuši, mums tā arī būtu jādodas atpakaļ?

Teica, ka viņiem nav mums vēlama suņa. Mums vajadzīgs maziņš sunītis, var arī vecu. Galvenais, lai neizaug liels. Atbildēja, ka viņiem tādu neesot," stāsta Andrejs.

Pēc piedzīvotā Andrejs un viņa dzīvesbiedre jūtas aizvainoti, raksturojot patversmes pārstāvju attieksmi kā ļoti nepatīkamu. Pēc Andreja domām, komunikācija ar "Ulubeles" pārstāvjiem nevedās, jo, iespējams, viņiem šķitis, ka kādu iemeslu dēļ abi neatbilst gādīgu dzīvnieku saimnieku kritērijiem.

"Mums patversmē ir 200 suņu. Cilvēki atbrauc un domā, ka ir daudz variantu, no kuriem izvēlēties.

Tobrīd uz vietas nebija cita maza auguma suņa, kurš atbilstu viņu vajadzībām un vēlmēm. Rīgas un vispār pilsētas specifika ir fakts, ka maza auguma sunīši patversmē nonāk daudz retāk un daudz ātrāk atrod mājas,"

šaubas kliedē Elekse.

"Ulubeles" pārstāve Elekse aicināja ģimeni neatmest ieceri dot mājas patversmes dzīvniekam, vienlaikus visiem interesentiem atgādinot, ka jābūt gataviem nopietnai pārbaudei un izvaicāšanai, lai noskaidrotu, vai dzīvnieks būs drošās rokās.

Video: Raidījuma "Bez Tabu" sižets

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu